Dziś wielki finał akcji "Orzeł może" - słuchaj w Trójce i oglądaj na stronie!

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 16:51
Już ponad miesiąc radiowa Trójka i "Gazeta Wyborcza” w ramach akcji "Orzeł może" przekonują Polaków do okazywania życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły. Dziś, na zakończenie kampanii, zapraszamy na koncert Kayah oraz pokaz kolekcji Agaty Uli Rzepniewskiej. Modelkami będą ambasadorki akcji, m.in.: Ania Rusowicz i Beata Ścibakówna.
Audio
  • Na finał akcji "Orzeł może" zaprasza Artur Andrus
Dziś wielki finał akcji Orzeł może - słuchaj w Trójce i oglądaj na stronie
Foto: Magda Wunsche & Samse/kayax/mat.pras.

Codziennie od 2 maja do 4 czerwca Trójka i "Gazeta Wyborcza” w swoich audycjach i artykułach zachęcają Polaków do optymizmu, uśmiechu na co dzień i pewności siebie. W rozmowach z wybitnymi Polakami organizatorzy kampanii przypominają polskie sukcesy, sylwetki słynnych rodaków, interesujące inicjatywy młodych ludzi i akcje społeczne, promujące polskość i optymistyczny patriotyzm.

4 czerwca  w warszawskiej Sali Kongresowej nastąpi uroczyste zakończenie akcji "Orzeł może”. Podczas wielkiego finału gwiazdą będzie Kayah. Koncert artystki poprzedzi specjalny, "skrzydlaty” pokaz mody.

Młoda polska projektantka, Agata Ula Rzepniewska, przygotowała kolekcję inspirowaną akcją społeczną "Orzeł może”. – Będzie dominował nonszalancki minimalizm, ale [kolekcja] będzie też troszkę drapieżna i upierzona... Projekty inspirowane są moją kolekcją dyplomową z Florencji, bo udało mi się w niej wypracować pewien styl, któremu chciałabym pozostać wierna – zdradza kreatorka.

W roli modelek wystąpią m.in. ambasadorki kampanii: Anna Popek, Monika Richardson, Ania Rusowicz, Beata Ścibakówna, Beata Tadla, Dorota Wellman i Grażyna Wolszczak. Koncert i pokaz poprowadzi Artur Andrus.

Trójka zaprasza słuchaczy do wysłuchania transmisji koncertu i relacji z pokazu. Całą imprezę będzie można także oglądać na żywo na stronie internetowej Programu 3. Początek o godz. 19.00.


Zobacz więcej na temat: Orzeł może

Czytaj także

Dzięki Annie Marii Jopek świat brzmi po polsku

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 10:00
Jej piosenki śpiewa znany wokalista jazzowy Kurt Elling. I co ważne, śpiewa je po polsku! Jak to się stało, że polska muzyka ludowa podbija Japonię, a amerykański gwiazdor uczy się słów fonetycznie - opowiadała w Trójce Anna Maria Jopek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pesymista się cieszy, że jest smutny"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 12:39
O to, kim jest pesymista, Katarzyna Stoparczyk zapytała najmłodszych słuchaczy Trójki. Zapraszamy do wysłuchania zaskakujących odpowiedzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co Białorusini myślą o Polsce i Polakach?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2013 07:00
- Białorusini są częstymi gośćmi w naszym kraju; co roku około 300 tysięcy wyrabia sobie polskie wizy - mówi Włodzimierz Pac, korespondent Polskiego Radia w Mińsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orzeł może... rodzice tym bardziej potrafią zaszczepić optymizm w dzieciach

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 10:35
- Każdy z nas, jeżeli jest rodzicem powinien zapytać siebie czego w ciągu dnia nasze dziecko słyszy więcej: pochwał czy może więcej negatywnych rzeczy - mówi Jolanta Bylica, psycholog.
rozwiń zwiń