Fotoness: zespół założony przez same gwiazdy

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 20:55
W audycji "Historia pewnej płyty" przypomnimy historię "When I Die" - jedynej płyty formacji założonej przez Tomka Lipińskiego, Marcina Ciempiela i Jarosława Szlagowskiego.
Tomek Lipiński podczas koncertu Brygady Kryzys, który odbył się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej 21.11.2012
Tomek Lipiński podczas koncertu Brygady Kryzys, który odbył się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej 21.11.2012 Foto: Andrzej Jarocki/PR

Fotoness była swego rodzaju supergrupą, pozbawioną wyraźnego lidera, stworzoną na styku polskiego undergroundu oraz maisntreamu drugiej połowy lat 80. Basista Marcin Ciempiel osiągnął już wtedy masowy sukces z Oddziałem Zamkniętym, a Jarosław Szlagowski grywał m.in. z Maanamem i Lady Pank. Panowie pochodzili więc z zupełnie innego świata niż Tomasz Lipiński, wokalista Tiltu i Brygady Kryzys.

Debiut grupy miał miejsce na początku 1987 w warszawskim klubie "Riviera–Remont". Później muzycy wzięli udział m.in. w festiwalu w Jarocinie.

Na "Historię pewnej płyty” zapraszamy w sobotę, 6 lipca o godz. 18.00. Audycję przygotowują Anna Gacek i Tomasz Żąda.

gs

Czytaj także

Zobacz "debiut" Brygady Kryzys w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 10:00
W 30. rocznicę wydania "czarnej płyty" utworów z pierwszego albumu legendarnego zespołu mogliśmy posłuchać na żywo. Polecamy nagranie wideo z niezwykłego koncertu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lipiński: wracam do świata

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2013 14:50
- Ostatnie kilkanaście lat to był ciężki czas. Zachorowałem na trudną formę depresji. To skomplikowana choroba i niełatwo się z nią uporać. Ale ostatnie 2-4 lata to czas kiedy, mam wrażenie, odnoszę powolne zwycięstwo - mówi artysta w "Myśliwieckiej 3/5/7".
rozwiń zwiń