Natura - najcenniejszy skarb Kenii

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 17:34
- Turystyka we wschodniej Afryce jest wyjątkowo atrakcyjna ze względu na wielką populację zwierząt oraz wspaniałe krajobrazy - przekonuje mieszkający tam Polak Grzegorz Kępski.
Audio
  • Wizyta w Kenii i Argentynie (Audycja pod-Różna/ Trójka)
Kraje wschodniej Afryki - w tym Kenia - dla wielbicieli zwierząt i natury są prawdziwym rajem
Kraje wschodniej Afryki - w tym Kenia - dla wielbicieli zwierząt i natury są prawdziwym rajem Foto: pornpoj/Shutterstock

- Zwierzęta żyją tam w swoim naturalnym rytmie, żyją dziko. W trakcie safari można zostać wręcz otoczonym przez ogromne stado - opowiada gość Trójki.

Niestety oglądanie zwierząt w ich naturalnym środowisku to dość droga rozrywka i samemu prawie nie można zorganizować udanego safari. Dlaczego? Między innymi o tym mówiliśmy w audycji, w której nie zabrakło też ciekawostek ze świata podróżniczego i krótkiej informacji o tym, co słychać w Buenos Aires.

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autorzy: Marcin Pośpiech, Łukasz Karusta
Goście: Grzegorz Kępski (podróżnik), Maja Tyborska (Polka mieszkająca w Buenos Aires)
Data emisji:
4.03.2017
Godzina emisji: 8.33

ei/mc

Czytaj także

Kirgistan i Mongolia. Dla miłośników gór i wolności

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 17:00
- Niesamowite krajobrazy, przestrzeń i dziewicza przyroda - to wszystko sprawia, że zarówno Kirgistan, jak i Mongolia są niesamowicie egzotycznymi miejscami - mówi podróżnik Jakub Czajkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak, który jest chory na Afrykę

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2017 12:13
- W latach 90. wspinałem się w górach. To był powód wyjazdu do Kenii, bo jest jedna z ładniejszych gór na świecie, czyli Mount Kenia - opowiada Grzegorz Kępski.
rozwiń zwiń