Indyjskie Himalaje – wędrówka bez map i systemu GPS

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 14:45
Bartosz Malinowski i Joanna Lipowczan wrócili z wyprawy w indyjskie Himalaje. Był to drugi etap ich podróżniczego projektu polegającego na przemierzeniu Wielkiego Szlaku Himalajskiego.
Audio
  • Indyjskie Himalaje – wędrówka bez map i systemu GPS (Audycja pod-różna/Trójka)
Himalaje
HimalajeFoto: Zzvet/Shutterstock.com

Pierwszy etap ich wyprawy był wędrówką przez Himalaje w Nepalu. Podróżnicy opowiadali o nim w Trójkowej audycji "Do południa".

Po powrocie z Indii, gdzie przemierzali drugą część wymagającego wysokogórskiego szlaku, opowiadają o wędrówce w terenie, na których zakazane jest korzystanie z map wysokiej rozdzielczości, nawigacji satelitarnej czy systemu GPS.

Skąd ten zakaz? – Są to obszary wojskowe, graniczące z Pakistanem, Kaszmirem czy Tybetem. Te wszystkie strefy rządzą się swoimi prawami – wyjaśnia w Trójce Bartosz Malinowski.

Podróżnik mówi też w Trójce o trudnościach poruszania się w wysokogórskim terenie Himalajów i opowiada o momentach, w których wędrówka zamieniała się w balansowanie na granicy życia i śmierci…

Ponadto w audycji:

  • japońskie hotele obsługiwane przez roboty,
  • nowy ranking portów lotniczych,
  • pomysł na podróż z Przemyśla do Odessy,
  • turystyczne konflikty w Nowej Kaledonii.

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autorzy: Marcin PośpiechŁukasz Karusta
Goście: Bartosz Malinowski (podróżnik), Karolina Kania (Polka przebywająca w Nowej Kaledonii)
Data emisji: 20.10.2017
Godzina emisji: 8.49

iwo/mk

Czytaj także

Gdzie można się przytulić do koali?

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 09:00
– Koale są niezwykle sympatycznymi, lecz leniwymi zwierzętami. Ich życie polega głównie na spaniu i jedzeniu eukaliptusa – mówił w Trójce Paweł Kiliański autor bloga "Brunet w podróży".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Kamiński i czaszka jaguara

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 16:00
Marka Kamińskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Słynny podróżnik kojarzy się zwykle z wyprawami na bieguny. W audycji opowiadał jednak o nieco innym kierunku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie w Japonii: beton i serdeczni ludzie

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 14:00
– Japończycy mnie inspirują. Uczę się od nich tego, czego mi chyba brakowało: przepraszania, dziękowania, szacunku i zrozumienia. Kocham ich – mówi mieszkający na japońskiej wyspie Enoshima Łukasz Jakubowski.
rozwiń zwiń