Ekspresowa podróż dookoła świata

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 13:35
– Do podróżowania nie potrzeba powodu. Często nawet nie potrzeba celu – mówi w Trójce Katarzyna Maniszewska, autorka książki "Podróżnik bez powodu. W 40 dni dookoła świata".
Audio
  • Ekspresowa podróż dookoła świata (Audycja pod-Różna/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/soft_light

– Od dziecka marzyłam, by pojechać w podróż w 80 dni dookoła świata. Niestety jako człowiek dorosły, pracujący i mający różne zobowiązania, nijak nie mogłam wykroić 80 dni. Po długich negocjacjach stanęło na 40 dniach. Jak się okazało, da się w tym czasie okrążyć kulę ziemską. I choć wydaje się, że jest to wycieczka bardzo krótka, jest jednak niezwykle edukacyjna. W każdym miejscu, które odwiedziłam, bardzo wiele się nauczyłam – mówi w Trójce podróżniczka.

W rozmowie z dziennikarzami Trójki Katarzyna Maniszewska opowiada o swojej niezwykłej wyprawie, podczas której odwiedziła m.in. takie kraje jak Brazylia, Argentyna, Nowa Zelandia, Vanuatu, Australia czy Zambia.

W audycji ponadto:

  • kolejne rekordy lotniska Chopina,
  • nowe otwarcie Muzeum Świata w Wiedniu,
  • Luwr u wybrzeży Abu Zabi.

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autorzy: Marcin PośpiechŁukasz Karusta
Gość: Katarzyna Maniszewska (podróżniczka, autorka książki "Podróżnik bez powodu. W 40 dni dookoła świata")
Data emisji: 17.11.2017
Godzina emisji: 8.49

iwo/ab

Czytaj także

Rowerem przez cały świat!

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 16:30
Marzena Badziak i Janek Piętek, podróżnicy z Łodzi, odbyli wyprawę z Turcji do Australii. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że zajęło im to 16 miesięcy, a ich jedynym środkiem transportu był rower.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Legendarny pociąg, czyli podróż Koleją Transsyberyjską

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 17:00
Określenie "legendarna" w przypadku Kolei Transsyberyjskiej pasuje doskonale. Ta biegnąca przez niemal całą Azję trasa została uwieczniona w licznych książkach i filmach. O swoich wrażeniach z niezwykłej podróży do Irkucka opowiadali w Trójce Alicja i Jędrzej Łukowscy.
rozwiń zwiń