X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podróż do krainy niedźwiedzi – duchów

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 09:00
– Wśród lokalnej ludności od zawsze mieły status pół-boski. Mowa o niezwykle rzadkim gatunku niedźwiedzi, zamieszkujących lasy na zachodzie Kanady. Ze względu na kolor sierści, nazywane są "duchami" – mówi Marcin Pośpiech.
Audio
  • Wśród białych niedźwiedzi (Audycja pod-Różna/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: tommileew/Pixabay

W czasie samotnej wyprawy, do niedźwiedzi – duchów dotarła Kamila Kielar, która za ten wyczyn została nagrodzona w tym roku Kolosem w kategorii Podróż.

– To szalenie inteligentne zwierzęta. Każdy ma swój charakter, osobowość i system zachowań. Obserwowanie ich jest fascynujące. To najrzadsze niedźwiedzie na świecie. Żyje ich około 150 osobników. Biały kolor ich futra wynika z mutacji, ale nie są to albinosy – opowiada podróżniczka.

Czy da się rozmawiać z niedźwiedziami? Dlaczego kolor futra ma wpływ na to, jak dobrze zwierzę radzi sobie z łowieniem ryb? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której mówimy także o:

  • zakazie wstępu do amsterdamskiej dzielnicy czerwonych latarni;
  • najbardziej zalesionych krajach Unii Europejskiej;
  • sprzedaży małej włoskiej wyspy.
***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autor: Marcin Pośpiech
Gość: Kamila Kielar (podróżniczka)
Data emisji: 29.03.2019
Godzina emisji: 8.47

ml

Czytaj także

Pieszo przez Ziemię Świętą

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 09:00
Podróżnik Łukasz Supergan odbył piesza wędrówkę wzdłuż długodystansowego szlaku, przecinającego całość terytorium Izraela. Liczy on 1020 km i przecina wszystkie strefy geograficzne tego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wędrówka Szlakiem Abrahama

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 09:00
W poprzednim wydaniu "Audycji pod-Różnej" podróżnik Łukasz Supergan opowiadał o swojej wędrówce po Izraelskim Szlaku Narodowym. Tym razem, opowiedział o podróży po terytorium Palestyny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zaplanować 25 urlopów w roku?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 09:00
– To, co inspiruje, ale i czasem frustruje moich czytelników, to fakt że co dwa tygodnie publikuję zdjęcie z innego miejsca na świecie – mówi Jakub Bączek, biznesmen, trener mentalny i pisarz.
rozwiń zwiń