X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podróżowanie bez barier

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 08:52
– Powiedziałem sobie: jeżeli jestem zdolny do tego, by podróżować, to jestem zdolny też do tego, by zrobić dużo więcej – wyznaje Alvaro Silberstein, który od 18 roku życia porusza się na wózku inwalidzkim.
Audio
  • Na wózku inwalidzkim przez świat (Audycja pod-Różna/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Georgios Tsichlis

– Jest wiele inicjatyw mających sprawić, że podróżowanie dla osób z niepełnosprawnościami staje się łatwiejsze. To jest wielka okazja. Tylko w Stanach Zjednoczonych i w Europie wydaje się 72 miliardy dolarów na usługi turystyczne skierowane do osób z niepełnosprawnością, ale nadal szwankuje przepływ informacji i my właśnie tym się zajmujemy. Jesteśmy grupą osób z niepełnosprawnościami i podróżnikami. Doskonale wiemy, z jakimi problemami zmagają się niepełnosprawni. Podpowiadamy, jak dać sobie radę w konkretnym miejscu i konkretnej sytuacji. To nas wyróżnia – opowiada nasz rozmówca. 

Wyjazd w dowolne miejsce można zorganizować samodzielnie lub skorzystać z oferty biura podróży stworzonego specjalnie z myślą o ludziach poruszających się np. na wózku inwalidzkim. Podobną firmę pod nazwą Wheel the World założył Alvaro Silberstein.

Od czego Alvaro Silberstein rozpoczął swoją przygodę z podróżowaniem? Dokąd wyprawy organizuje Wheel the World? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autor: Marcin Pośpiech
Gość: Alvaro Silberstein (podróżnik, założyciel filmy podróżniczej Wheel the World)
Data emisji: 20.09.2019
Godzina emisji: 8.48

kr/gs

Czytaj także

Australia – raj na drugim krańcu świata. Czy na pewno?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 08:50
– Choć wydaje nam się, że Australia jest nam bliska kulturowo, to różnice są spore. Wszystko zależy od tego, czy jestesmy w stanie się otworzyć, zaaklimatyzować i polubić tę inność – mówi mieszkająca w Melbourne Beata Poznerowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to uśmiechnąć się''. Michał Leja uczy, jak fotografować w podróży

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 08:48
O trudnej sztuce fotografowania w taki sposób, by w zdjęcie ukazywało prawdę o drugim czlowieku i miejscu, w ktorym przebywamy, rozmawiamy z doświadczonym w podróżowaniu fotografem, Michałem Leją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki Szlak Himalajski i Bartosz Malinowski – trzeci etap za nim

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 08:50
Bartosz Malinowski zakończył właśnie trzeci etap Wielkiego Szlaku Himalajskiego, którego postępy relacjonowalismy w poprzednich wydaniach audycji. Czas na podsumowanie tej wyprawy!
rozwiń zwiń