X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaka jest skandynawska koncepcja życia?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 09:00
– Dziś będziemy w Szwecji i porozmawiamy o Jantelagen – zapowiedział autor audycji, Marcin Pośpiech. Jakie podejście do życia mają mieszkańcy Skandynawii? 
Audio
  • Czego możemy uczyć się od mieszkańców Skandynawii? (Audycja pod-Różna/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com/Martinho Smart

– To naprawdę ciekawe, że Szwedzi otwarcie potrafią rozmawiać o seksie czy problemach ze zdrowiem, a o pieniądzach i majątku już nie. Chodzi o utrzymanie pewnej społecznej równowagi. Społeczeństwo nie chce, aby jednostka czuła się gorsza, bo to powoduje dyskomfort – mówi szwedzka pisarka Lola Akinmade Åkerström.

Jak żyją mieszkańcy Szwecji? Dlaczego nie obnoszą się ze swoimi pieniędzmi? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autor: Marcin Pośpiech
Data emisji: 18.10.2019
Godzina emisji: 8.47

kw/ml

Czytaj także

Podróżowanie bez barier

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 08:52
– Powiedziałem sobie: jeżeli jestem zdolny do tego, by podróżować, to jestem zdolny też do tego, by zrobić dużo więcej – wyznaje Alvaro Silberstein, który od 18 roku życia porusza się na wózku inwalidzkim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wędrówka pod znakiem żółtej muszli

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 08:54
– Szukałem odpowiedzi na pytanie, po co tam właściwie idę. Do końca nie wiedziałem, ale może szedłem właśnie po to, żeby być wrażliwym na znak. Znaki działają, jeżeli potrafimy je dostrzegać – wyznaje pisarz i podróżnik, Grzegorz Kapla, który zdecydował się wyruszyć szlakiem Camino de Santiago w kierunku katedry Santiago de Compostela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Puternicki o poszukiwaniu "Polskich Śladów" w Afryce

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 08:54
– Trzy lata temu, przejeżdżając z Kairu do Kapsztadu przez wschodnią Afrykę, napotkałem bardzo wielu ludzi związanych z Polską, związanych w nieoczywisty sposób. Tak powstał pomysł podróży "Polskie Ślady" – zdradza podróżnik Krzysztof Puternicki.
rozwiń zwiń