X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Opowieść o podróży zapisana w pocztówkach

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 08:55
Wynalazł je w XIX wieku pochodzący ze Słupska austriacki urzędnik. Dziś, są nieco zapomniane, a ich rolę w dużej mierze przejęły SMS-y i media społecznościowe, ale wciąż jest wielu fascynatów, którzy nadal kolekcjonują i wysyłają karty pocztowe.
Audio
  • Wysyłajmy pocztówki z wakacji! (Audycja pod-Różna/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Valentina Perfilyeva

powódź Wenecja Bazylika św Marka 1200.jpg
"Wysoka woda" zdobyła Wenecję

– Przy moich wędrówkach w góry okazało się, że można łatwo kupić pocztówki z różnych miejsc. Mało tego, można je również okrasić różnego rodzaju pieczątkami ze schronisk. Bardzo mi się to podobało i chciałem nawiązać w ten sposób do tej starej tradycji wysyłania pocztówek. Zacząłem je wysyłać moim znajomym z różnych miejsc, do których podróżowałem. Oni często mi się rewanżowali tym samym. Tak to się zaczęło i urosło do dużej, cowakacyjnej akcji – mówi dziennikarz Tomasz Boruszczak.

Gość Marcina Pośpiecha wysyła pocztówki z każdego miejsca, do którego wyjeżdża. W jakim kraju obawiał się, że jego kartki nie dojdą do adresatów? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

W audycji ponadto:

  • skutki wielkiej powodzi w Wenecji

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autor: Marcin Pośpiech
Gośc: Tomasz Boruszczak (dziennikarz)
Data emisji: 15.11.2019
Godzina emisji: 8.46

ml/gs

Czytaj także

Podróżowanie bez barier

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 08:52
– Powiedziałem sobie: jeżeli jestem zdolny do tego, by podróżować, to jestem zdolny też do tego, by zrobić dużo więcej – wyznaje Alvaro Silberstein, który od 18 roku życia porusza się na wózku inwalidzkim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wędrówka pod znakiem żółtej muszli

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 08:54
– Szukałem odpowiedzi na pytanie, po co tam właściwie idę. Do końca nie wiedziałem, ale może szedłem właśnie po to, żeby być wrażliwym na znak. Znaki działają, jeżeli potrafimy je dostrzegać – wyznaje pisarz i podróżnik, Grzegorz Kapla, który zdecydował się wyruszyć szlakiem Camino de Santiago w kierunku katedry Santiago de Compostela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Puternicki o poszukiwaniu "Polskich Śladów" w Afryce

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 08:54
– Trzy lata temu, przejeżdżając z Kairu do Kapsztadu przez wschodnią Afrykę, napotkałem bardzo wielu ludzi związanych z Polską, związanych w nieoczywisty sposób. Tak powstał pomysł podróży "Polskie Ślady" – zdradza podróżnik Krzysztof Puternicki.
rozwiń zwiń