Podróżowanie intuicyjne według Michała Szczęśniaka

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 08:55
– Oprócz tego, że podróżuję, staram się pracować nad sobą. Mówię dużo o podróżowaniu intuicyjnym, które polega na odkrywaniu w sobie tej intuicji poprzez medytację i oczyszczanie ciała – wyznaje podróżnik i bloger Michał Szczęśniak.
Audio
  • Dlaczego warto stosować ajurwedyczne metody leczenia? (Audycja pod-Różna/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/JOAT

Mężczyzna niedawno wrócił z Indii, gdzie spędził dwa tygodnie w jednej z tzw. klinik ajurwedycznych. – Ajurweda to stara metoda leczenia, która ma pięć tysięcy lat, a panchakarma to stary ajurwedyczny sposób na oczyszczenie ciała poprzez masaże, np. rozgrzaną oliwą sezamową, co powoduje usunięcie toksyn z organizmu. Kolejnym krokiem jest dieta, która oczyszcza ciało od środka. Po tym czuję się zdecydowanie dużo lepiej, myślę, że będę przechodził taką kurację raz w roku – opowiada nasz rozmówca, który swoje podróżnicze doświadczenia opisał w książce "Podróż intuicyjna – droga w dwóch kierunkach".

W audycji ponadto:

  • Rosnąca popularność polskiego Bałtyku. Według danych GUS-u w lipcu i sierpniu nad polskim morzem wypoczywało 348 tys. obcokrajowców;
  • Korespondent dziennika "The Guardian", Christian Davis opublikował na Twitterze listę swoich ulubionych polskich miast. Wybór może zaskoczyć;
  • Japoński hotel, w którym doba kosztuje… dolara. Pod jednym warunkiem.

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autor: Marcin Pośpiech
Gość: Michał Szczęśniak (podróżnik, autor bloga "Podróż Intuicyjna", autor książki "Podróż intuicyjna – droga w dwóch kierunkach")
Data emisji: 22.11.2019
Godzina emisji: 8.48

kr/mat. promocyjne/mk

Czytaj także

W stronę Marrakeszu

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 08:53
– Pierwszy dzień w Maroko był bardzo trudnym zetknięciem się z tamtejszą kulturą – wyznaje Jędrzej Pisarski, który wraz z Dorotą Błotnicką przebył Maroko wzdłuż i wszerz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat z pozycji czterech kół

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 08:55
– Najpierw opuszczałem mieszkanie, potem jechałem z kolegami do innego miasta, a potem zagranicę – mówi podróżnik, społecznik i bloger, Piotr Czarnota, który jest żywym dowodem na to, że niepełnosprawność nie musi zabierać niezależności i zamykać na świat, także ten bardzo odległy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieść o podróży zapisana w pocztówkach

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 08:55
Wynalazł je w XIX wieku pochodzący ze Słupska austriacki urzędnik. Dziś, są nieco zapomniane, a ich rolę w dużej mierze przejęły SMS-y i media społecznościowe, ale wciąż jest wielu fascynatów, którzy nadal kolekcjonują i wysyłają karty pocztowe.
rozwiń zwiń