X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piękny kraj, który złamie Ci serce

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2013 21:40
- Dzieci podchodziły do naszego samochodu prosząc o najprostsze rzeczy. Moja kilkuletnia córka oddała jednej z dziewczynek swój ulubiony plecak. Wciąż pamięta spotkane dzieci, które niosły wodę i zawsze zakręca kran myjąc zęby - opowiada Bożena Topolewska.
Audio
  • Piękny kraj, który złamie Ci serce ("Audycja pod-Różna"/ Trójka)
Turystów w Suazilandzie zachwycają m.in. Góry Smocze
Turystów w Suazilandzie zachwycają m.in. Góry SmoczeFoto: Lukas Kaffer (Super.lukas)/CC/Wikipedia

Suazi, albo jak kto woli w Suaziland to kraj równie piękny, co smutny. Kraj, który często bywa omijany w podróży po Afryce. Krajobrazy ma wspaniałe i zachwycające parki narodowe, ale ludziom żyje się tam wyjątkowo ciężko. Przeciętny mieszkaniec Suazilandu musi przeżyć dzień za równowartość dolara, choć władca absolutny - Mswati III jest jednym z najbogatszych monarchów na świecie. Magazyn "Forbes" ocenia jego majątek na 200 mln dolarów.

Budynki murowane w Suazi są tylko w stolicy. Miasta czasem wręcz ciężko zauważyć.

Odwiedziliśmy także polską miejscowość Wanda, położoną... 13 tysięcy kilometrów od Warszawy. I tradycyjnie sprawdzimy co ciekawego w pod-różnym świecie.

"Audycję pod-Różną" przygotowali Marcin Pośpiech i Łukasz Karusta.

Do słuchania "Audycji pod-Różnej" zapraszamy w piątek o godz. 18.10!

gs


Zobacz więcej na temat: Afryka podróże wakacje 2013

Czytaj także

Jordania, czyli kraj, gdzie lubią przyjezdnych

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 19:50
- Po Jordanii można się poruszać na piechotę albo autostopem. I to zarówno łapiąc go, jak też będąc złapanym, bo ludzie się zatrzymują i proponują podwiezienie. Są ciekawi, chcą rozmawiać. Jak niespiesznie podróżować po Bliskim Wschodzie, opowiada Jakub Janiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Indie, czyli świat w miniaturze

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2013 19:55
- Jeżeli chce się przeżyć prawdziwą przygodę, poznać samego siebie w zestawieniu z innością, zatopić się w kolorach, dźwiękach i zapachach to jest jedyne miejsce, w którym w miarę bezpiecznie można to zrobić - Barbara i Alex Acher-Chanda mówią o podróży po Indiach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuchnia meksykańska zadziwia. Bo prawdziwe burrito to…

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2013 19:24
- Do Meksyku pojechaliśmy zakochani w meksykańskim jedzeniu. Na miejscu okazało się, że wygląda ono zupełnie inaczej, niż się tego spodziewaliśmy – mówiła w Trójce Agata Szczepańska-Jochemczyk.
rozwiń zwiń