Piękny kraj, który złamie Ci serce

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2013 21:40
- Dzieci podchodziły do naszego samochodu prosząc o najprostsze rzeczy. Moja kilkuletnia córka oddała jednej z dziewczynek swój ulubiony plecak. Wciąż pamięta spotkane dzieci, które niosły wodę i zawsze zakręca kran myjąc zęby - opowiada Bożena Topolewska.
Audio
  • Piękny kraj, który złamie Ci serce ("Audycja pod-Różna"/ Trójka)
Turystów w Suazilandzie zachwycają m.in. Góry Smocze
Turystów w Suazilandzie zachwycają m.in. Góry SmoczeFoto: Lukas Kaffer (Super.lukas)/CC/Wikipedia

Suazi, albo jak kto woli w Suaziland to kraj równie piękny, co smutny. Kraj, który często bywa omijany w podróży po Afryce. Krajobrazy ma wspaniałe i zachwycające parki narodowe, ale ludziom żyje się tam wyjątkowo ciężko. Przeciętny mieszkaniec Suazilandu musi przeżyć dzień za równowartość dolara, choć władca absolutny - Mswati III jest jednym z najbogatszych monarchów na świecie. Magazyn "Forbes" ocenia jego majątek na 200 mln dolarów.

Budynki murowane w Suazi są tylko w stolicy. Miasta czasem wręcz ciężko zauważyć.

Odwiedziliśmy także polską miejscowość Wanda, położoną... 13 tysięcy kilometrów od Warszawy. I tradycyjnie sprawdzimy co ciekawego w pod-różnym świecie.

"Audycję pod-Różną" przygotowali Marcin Pośpiech i Łukasz Karusta.

Do słuchania "Audycji pod-Różnej" zapraszamy w piątek o godz. 18.10!

gs


Zobacz więcej na temat: Afryka podróże wakacje 2013

Czytaj także

Jordania, czyli kraj, gdzie lubią przyjezdnych

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 19:50
- Po Jordanii można się poruszać na piechotę albo autostopem. I to zarówno łapiąc go, jak też będąc złapanym, bo ludzie się zatrzymują i proponują podwiezienie. Są ciekawi, chcą rozmawiać. Jak niespiesznie podróżować po Bliskim Wschodzie, opowiada Jakub Janiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Indie, czyli świat w miniaturze

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2013 19:55
- Jeżeli chce się przeżyć prawdziwą przygodę, poznać samego siebie w zestawieniu z innością, zatopić się w kolorach, dźwiękach i zapachach to jest jedyne miejsce, w którym w miarę bezpiecznie można to zrobić - Barbara i Alex Acher-Chanda mówią o podróży po Indiach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuchnia meksykańska zadziwia. Bo prawdziwe burrito to…

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2013 19:24
- Do Meksyku pojechaliśmy zakochani w meksykańskim jedzeniu. Na miejscu okazało się, że wygląda ono zupełnie inaczej, niż się tego spodziewaliśmy – mówiła w Trójce Agata Szczepańska-Jochemczyk.
rozwiń zwiń