X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mamo... skąd biorą się pieniądze?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 14:43
- Można powiedzieć, że dzieci w okresie 5-6 roku życia zauważają, że pieniądz jest czymś służącym nam do robienia zakupów - powiedziała dr Sabina Kołodziej z Akademii Leona Koźmińskiego. - To nie jest jednak równoznaczne ze zrozumieniem wartości pieniądza - podkreśliła.
Audio
  • Warto dawać dzieciom kieszonkowe (Obieg otwarty/Trójka)
50 proc. Polaków twierdzi, że oszczędza.
50 proc. Polaków twierdzi, że oszczędza. Foto: Glow Images/East News

5-6-latki nie potrafią rozróżniać pieniędzy. - Bardzo łatwo zaliczają podróbki jako prawdziwy pieniądz  - mówił gość "Obiegu otwartego".

Dzieci nie rozumieją także mechanizmu wydawania reszty. - Uważają ją jako nasze dodatkowe źródło pieniędzy. Czyli im więcej dostajemy banknotów i monet w ramach reszty, tym więcej mamy pieniędzy - tłumaczyła dr Kołodziej.

A skąd biorą się pieniądze? Przez dzieci za pierwsze źródło pieniędzy uważany jest bank. - Dzieci wiedzą, że rodzice chodzą do pracy, ale nie wiążą tego z otrzymywaniem wynagrodzenia - zaznacza gość Trójki.

Według dr Kołodziej warto dawać dzieciom kieszonkowe. - Bardzo ważna jest regularność, czyli to, że dziecko dostaje 2, 3, czy 5 złotych na tydzień i uczy się wydawać te pieniądze. Wydaje się, że można dawać kieszonkowe 7-8-latką, wówczas dzieci potrafią liczyć i rozróżniać pieniądze - powiedziała.

Audycji "Obieg otwarty" można słuchać w poniedziałki o godzinie 7.40, w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Przygotowuje ją Agnieszka Stępień.

to/mp

Czytaj także

Dlaczego brak nam wiedzy ekonomicznej?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 22:34
- O finansach wiemy mało. I, co gorsza, nie chcemy się edukować – alarmuje Norbert Konarzewski, dyrektor Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Należy dawać dzieciom kieszonkowe

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 12:26
-Należy dawać dzieciom kieszonkowe-uważa Elżbieta Bielenda, psycholog z Rzeszowa. Dysponowanie własnymi pieniędzy uczy między innymi umiejętności oszczędzania.
rozwiń zwiń