X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piecha: żenujące spektakle w sprawie Trynkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2014 09:00
- Poprzednie rządy, a głównie resorty sprawiedliwości, zaspały. Przeciętny polityk nie miał pojęcia o problemie z grupą socjopatycznych przestępców - mówił w "Salonie politycznym Trójki" Bolesław Piecha.
Audio
  • senator Bolesław Piecha (PiS), był wiceminister zdrowia, o sprawie Mariusza Trynkiewicza i dodatkowych ubezpieczenia zdrowotnego (Salon polityczny Trójki)
Bolesław Piecha
Bolesław PiechaFoto: Salon polityczny Trójki

Senator Prawa i Sprawiedliwości Bolesław Piecha skomentował,  że sytuacja powstała wokół groźnych przestępców jest ”dziwna i patologiczna ze względów politycznych. - Ustawa, która zamieniała karę śmierci na 25 lat więzienia, uchwalona była ponad 20 lat temu. Potem nagle zdano sobie sprawę, że jest grupa ludzi szczególnie niebezpiecznych, z zespołem socjopatycznym (psychopatycznym), niepodlegających resocjalizacji (…). Gdy zdano sobie sprawę z tej sytuacji, pojawił się problem, jak ją rozwiązać - tak wyjaśniał genezę obecnego zamieszania senator Bolesław Piecha.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki" , "Komentatorzy" , "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wielu prawników wyraża wątpliwości co do tego, czy ustawa, która pozwala na izolowanie szczególnie groźnych przestępców już po odbyciu przez nich wyroku, jest konstytucyjna. Bolesław Piecha argumentował, że prace nad ustawą były źle zorganizowane i trwały za długo. Sam głosował za ustawą w Senacie, bo uważa, że są szczególnie niebezpieczne jednostki, które trzeba izolować, a z drugiej strony, resort sprawiedliwości przekonywał, że ten projekt da się obronić. - Polityk w pewnym stopniu kreuje rzeczywistość, zatem musi bronić przeciętnego Kowalskiego przed taką patologią, jak psychopatia - mówił. Dodał, że opinie psychologów i psychiatrów w sprawie Mariusza Trynkiewicza były jednoznaczne. Uznał, że dobrem wyższym jest bezpieczeństwo obywateli.

Senator mówi, że w efekcie ”jesteśmy świadkiem żenujących spektakli”. - Ktoś wchodzi do celi i po 25 latach znajduje dowody, które powinny spowodować natychmiastowe zatrzymanie pana Trynkiewicza. To zastanawiające - mówił gość Trójki.

Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne?

Bolesław Piecha nie poprze ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza w jego planach wprowadzenia dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Senator zaznaczył, że to wciąż jeszcze niejasna propozycja. Widzi przeszkody prawne. - Polska konstytucja nie pozwala, by ze środków publicznych różnicować obywateli na kategorie - mówił. Jego zdaniem propozycja Arłukowicza w sprawie dodatkowych ubezpieczeń może mieć takie konsekwencje..

Były wiceminister zdrowia czeka z niecierpliwością, aż minister Bartosz Arłukowicza przedstawi próbę rozwiązania problemu kolejek. - Skandalem jest kilkuletnie czekanie na zabieg chirurgiczny i kilkumiesięczne na poradę specjalistyczną - stwierdził były wiceminister zdrowia.

Gościem ”Salonu politycznego Trójki” był senator Bolesław Piecha (PiS), był wiceminister zdrowia.

Rozmawiał Marcin Zaborski.

agkm/mp

Zobacz więcej na temat: Bolesław Piecha Trójka

Czytaj także

Rzecznik Praw Obywatelskich bada tzw. "ustawę o bestiach"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 17:03
W myśl przepisów tej ustawy, sąd może groźnych przestępców izolować w specjalnym ośrodku, po tym gdy zakończą już odbywanie zasądzonej im kary więzienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundacja Helsińska: wychodzącym z więzienia potrzeba pomocy, a nie piętnowania

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 17:08
Mariusz Trynkiewicz we wtorek wyjdzie na wolność. Dopiero 3 marca sąd zajmie się sprawą ewentualnego osadzenia go w ośrodku odosobnienie. Ustawa, na podstawie które może to zrobić, jest poddawana w wątpliwość przez część prawników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trynkiewicz wyjdzie na wolność? Dziś kończy odsiadywanie wyroku

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2014 07:58
Prokuratura może wystąpić o areszt dla "szatana z Piotrkowa", ale najpierw musi mu przedstawić zarzuty a sąd będzie miał 48 godzin by rozpatrzyć wniosek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec wyroku Trynkiewicza. "Duży test dla Polski"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2014 09:33
We wtorek Mariusz Trynkiewicz kończy odsiadywanie wyroku 25 lat za zabójstwo czterech chłopców. W jego celi znaleziono jednak materiały o charakterze pornograficznym z udziałem dzieci.
rozwiń zwiń