X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sławomir Neumann: będziemy od nowa układać NFZ

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 09:07
- Konkurs na nowego prezesa NFZ ruszy w najbliższych tygodniach - powiedział wiceminister zdrowia Sławomir Neumann. Gość "Salonu politycznego Trójki" mówił także o wprowadzanych zmianach w funkcjonowaniu tej instytucji.
Audio
  • Sławomir Neumann, wiceminister zdrowia: zwiększymy wpływ ministra na politykę zdrowotną (Salon polityczny Trójki)
Sławomir Neumann, wiceminister zdrowia
Sławomir Neumann, wiceminister zdrowiaFoto: Polskie Radio

- Przedstawiliśmy zmiany w tzw. pakiecie kolejkowym, które dotyczą też NFZ. Dopóki tych zmian nie było, nie chcieliśmy ogłaszać konkursu. Chcieliśmy, żeby ewentualny kandydat widział, co go czeka - powiedział Sławomir Neumann.

Wiceminister zdrowia odniósł się także do proponowanych zmian w funkcjonowaniu NFZ. - Centrala nie znika zmieni się rola funduszu jako tej jednostki, która wycenia zabiegi czy operacje. Nie chcemy, żeby płatnik sam wyceniał sobie te usługi, dlatego przeniesiemy to do Agencji oceny technologii medycznych - mówił. Polityk zapowiedział też wprowadzenie map zapotrzebowania zdrowotnego czyli narzędzi przydatnych do prowadzenia regionalnych polityk zdrowotnych.

Wiceminister dodał, że resort zdrowia zamierza wprowadzić znacznie dłuższe kontrakty dla szpitali i przychodni specjalistycznych, odpowiednio na 10 i 5 lat. Jak wyjaśnił, ma to dać systemowi stabilność na dłuższy okres. Według Sławomira Neumanna proponowane zmiany zwiększą wpływ ministra zdrowia na politykę zdrowotną.

- Zdrowie nie potrzebuje rewolucji raczej ewolucji i poszukania partnerów do wszelkich zmian. Będziemy od nowa układać ten fundusz. To nie są zmiany po to, żeby usunąć z pracy ileś osób. Nie mamy możliwości, żeby szukać nowych pieniędzy na administrację. Chodzi o to, żeby lepiej wykorzystać zasoby finansowe i kadrowe - zaznaczył.

Wiceminister pozywa tygodnik

Sławomir Neuman pozwał "Wprost” w związku z publikacją dotycząca rzekomego lobbingu na rzecz warszawskiej prywatnej kliniki Sensor Cliniq, zajmującej się leczeniem wzroku.

- To były nieprawdziwe teksty, sprawa jest w sądzie. Domagam się przeprosin i drobnej nawiązki na rzecz kliniki, która wybudza dzieci ze śpiączki - powiedział.

Rozmawiał Marcin Zaborski.

(to/mk)

Czytaj także

Czarne chmury nad Ministerstwem Zdrowia i NFZ

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2014 21:22
Po publikacjach "Wprost" na temat wiceministra Sławomira Neumanna oraz pełniącego obowiązki prezesa NFZ Marcina Pakulskiego, opozycja żąda, by sprawami zajął się Sejm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prywatyzacja uzdrowi szpitale?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 15:00
Strach Polaków przed prywatyzacją szpitali jest wszechobecny. Polski pacjent jest też przekonany, że w sprywatyzowanym szpitalu będzie musiał zapłacić za leczenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy poprawi się jakość leczenia?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2014 19:55
Jakość usług medycznych powinna być ważnym kryterium oceny placówek i podmiotów ubiegających się o kontrakty w Narodowym Funduszu Zdrowia. NFZ zrobił w tym kierunku pierwszy krok, ale czy wystarczający?
rozwiń zwiń