X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mariusz Błaszczak o wynikach wyborów: wykonaliśmy olbrzymią pracę

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 08:14
- Mamy satysfakcję dlatego, że wynik PiS jest dużo lepszy niż 5 lat temu. To cieszy o tyle, że wykonaliśmy olbrzymią prace, a do tego mamy program, więc pracujemy dalej - powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Mariusz Błaszczak (PiS).
Audio
  • Mariusz Błaszczak o wynikach wyborów: wykonaliśmy olbrzymia pracę (Salon polityczny Trójki)
Mariusz Błaszczak w studiu Trójki
Mariusz Błaszczak w studiu Trójki Foto: PR

Jak wynika z cząstkowych, nieoficjalnych danych przedstawionych przez Państwową Komisję Wyborczą, PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskało 32,35 procent głosów, zaś PO 31,29 procent. Dane pochodzą z 91 procent komisji wyborczych. Frekwencja wyniosła 23,27 procent.
Te wyniki różnią się od podanych tuż po zamknięciu lokali wyborczych rezultatów sondażu exit-poll przeprowadzonego przez Ipsos. Według tego badania na PO zagłosowało 32,8 procent wyborców. Drugie było Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 31,8 procent. Między innymi z tego powodu Mariusz Błaszczak z póki co rezerwą komentuje wyniki. - Jesteśmy bardzo ostrożni, chociaż ten najnowszy wynik nie zmienia liczby uzyskanych przez PiS mandatów do Parlamentu Europejskiego i wciąż mówi się o 19. Natomiast widać, że PiS wyraźnie zyskało, a PO wyraźnie straciła, więc to solidna porażka dla partii rządzącej - powiedział w Trójce Mariusz Błaszczak, przewodniczący klubu parlamentarnego PiS.

PiS przed PO w wyborach do europarlamentu>>>
Ilu posłów PiS z sejmu przejdzie do PE? - To nie będzie rewolucja, ale owszem -  będą zmiany, bo wejdą kolejni kandydaci z listy. Część z nich ma już doświadczenie polityczne, część będzie się uczyć. Nie chcę spekulować, bo oficjalnych informacji jeszcze nie ma. Natomiast na naszych listach byli ludzie kompetentni, nie było celebrytów - mówił Mariusz Błaszczak. Dodał, że możliwe są też wybory uzupełniające do senatu, jeśli potwierdzi się wynik Bolesława Piechy i uzyska on mandat europosła.
Jarosław Kaczyński w wystąpieniu tuż po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników mówił o wielu niecodziennych trudnościach w kampanii. Co miał na myśli przewodniczący PiS? - Były choćby tak prozaiczne sprawy, jak trudności z wynajęciem lokali na spotkania wyborcze. To przez obawy i niechęć do wynajmowania nam sal, co nie powinno mieć miejsca w państwie demokratycznym. A chodzi na przykład o uczelnie wyższe - tłumaczył Mariusz Błaszczak.

WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO - serwis specjalny >>>
Polityk zapowiedział także, że PiS przedstawi wyniki własnych obliczeń po głosowaniu, powstałe na podstawie danych z komisji wyborczych. - Kontrola jest potrzebna w demokracji, także zaangażowanie. To bardzo demokratyczna postawa - tłumaczył w Trójce.
Polityk komentował także słowa Jacka Kurskiego, który tuż po ogłoszeniu pierwszych wyników nawoływał do łączenia prawicy. - Pamiętajmy, że to słowa przegranego, zresztą człowieka, który wiele zainwestował w kampanię wyborczą. Poza tym on sam przyczynił się do rozbicia prawicy. Swoim działaniem, podobnie jak Zbigniew Ziobro, wspierał Donalda Tuska - dodał Mariusz Błaszczak.
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Mariusz Błaszczak przedstawił więcej komentarzy na tematy wyborów, a także mówił o propozycji Leszka Millera, aby w związku ze śmiercią gen. Wojciecha Jaruzelskiego ogłosić żałobę narodową.
Audycję prowadził Marcin Zaborski.

(ei)

Czytaj także

PKW publikuje dane z 91 proc. komisji wyborczych: PiS 32,3 proc., a PO 31,3 proc.

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 12:31
Jak wynika z cząstkowych, nieoficjalnych danych przedstawionych przez Państwową Komisję Wyborczą, PiS uzyskało 32,35 procent głosów, zaś PO 31,29 procent. Dane pochodzą z 91 procent komisji wyborczych. Frekwencja wyniosła 23,27 procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

26.05.2014 PO jednak przed PiS. PKW policzyła głosy w wyborach do PE [relacja]

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 23:17
PO otrzymała 32,13 procent głosów a PiS 31,78 procent. Frekwencja wyniosła 23.82%.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyzwania dla nowego PE: polityka energetyczna i pilnowanie budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 07:57
Wspólna polityka energetyczna będzie jednym z głównych wyzwań dla nowego Parlamentu Europejskiego - uważa dyrektor Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce Jacek Safuta.
rozwiń zwiń