X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Elżbieta Radziszewska: ustawy dot. górników w październiku trafią do Senatu

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 09:20
Czy pakiet górniczych emerytur, które mają poprawić sytuację tej branży, monitorowanie jakości paliw i zamówienia publiczne na polski węgiel mają szansę "przejść” przez parlament w dwa miesiące. Tyle czasu dają rządowi górnicy. W "Salonie politycznym Trójki" wicemarszałek Sejmu Elżbieta Radziszewska z PO zapewniała, że jest to możliwe.
Audio
  • Elżbieta Radziszewska o realizacji ustaw dotyczących górnictwa (Salon polityczny Trójki)
Elżbieta Radziszewska
Elżbieta RadziszewskaFoto: PR

Elżbieta Radziszewska powiedziała, że ustawy są już w pracach sejmowych, a okres dwóch miesięcy na ich "przepracowanie” i na to, żeby wyszyły z parlamentu, jest bardzo realny. - One przeszły szereg uzgodnień międzyresortowych i społecznych i właściwie jest już po burzy uzgodnieniowej - podkreśliła w "Salonie politycznym Trójki" i dodała, że ustawy dotyczące górnictwa prawdopodobnie  jeszcze w październiku trafią do Senatu - zapewniała posłanka PO.

Elżbieta Radziszewska powiedziała też, że postulat dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych będzie przez tę partię realizowany, chociaż nie znalazł się w expose premier Ewy Kopacz. Został on zapisany w planach PO już w 2007 roku. Wicemarszałek Sejmu powiedziała, że nie podejrzewa, by doszło do wprowadzenia tych ubezpieczeń w tej kadencji rządu. Tłumaczyła, że jest to bardzo skomplikowany system. - Nie ma systemu opieki zdrowotnej w Europie, który byłby idealny i cały czas wszystkie kraje go poprawiają - tłumaczyła.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy" "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce" .

Elżbieta Radziszewska mówiła, że plany PO nie mogły być w tej materii odpowiednio realizowane, gdyż po kilku miesiącach, gdy ugrupowanie przejęło w 2007 roku władzę, rozpoczął się kryzys ekonomiczny. W efekcie zmniejszyły się wpłaty na Narodowy Fundusz Zdrowia.

Posłanka komentowała też uścisk dłoni Jarosława Kaczyńskiego z Donaldem Tuskiem, mówiła o planach zakazania sprzedaży śmieciowej żywności” w szkołach i nowych wydatkach z budżetu - obiecanych w expose premier Kopacz.

Rozmawiał Marcin Zaborski.

pp/fbi

Czytaj także

Górnicy deklaracje z exposé Ewy Kopacz przyjęli gwizdami. "Pobożne życzenia"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 15:54
Przedstawiciele górniczych związkowców demonstrowali w środę przed Sejmem w czasie, gdy swoje exposé wygłaszała premier Ewa Kopacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Państwo sfinansuje likwidację kopalni Kazimierz-Juliusz. Koszt: 280 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 07:34
Likwidacja kopalni Kazimierz-Juliusz zostanie sfinansowana z budżetu państwa, czyli z kieszeni każdego Polaka. Pieniądze, w sumie 280 milionów złotych, mają pokryć koszty zamknięcia kopalni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Państwo sfinansuje likwidację kopalni Kazimierz-Juliusz

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 19:14
280 milionów złotych z budżetu państwa ma pokryć koszty zamknięcia kopalni. Pieniądze te będą też przeznaczone na spłatę innych zobowiązań, w tym na wypłatę tak zwanych rent wyrównawczych dla górników.
rozwiń zwiń