Sławomir Nowak skazany. Poseł PO: to dla niego pocałunek śmierci w polityce

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 23:55
W czwartek sąd skazał Sławomira Nowaka na karę grzywny za kilkukrotne nieujawnienie w oświadczeniach majątkowych drogiego zegarka. Sławomir Neumann mówił w radiowej Trójce, że to bardzo dotkliwa kara dla byłego ministra transportu.
Audio
  • Sławomir Neumann o sprawie Sławomira Nowaka (Salon polityczny Trójki)
Sławomir Neumann
Sławomir NeumannFoto: Trójka/Polskie Radio

Sławomir Neumann liczył na to, że Sławomir Nowak zostanie uniewinniony. - To nie jest przestępstwo, które wymaga aż takiej kary. (…) Pamiętajmy, za co został skazany. Za to, że nie wpisał zegarka do oświadczenia majątkowego. On tego zegarka nie ukrywał, on przecież go nosił. Wręcz paradował z nim, chwalił się nim publicznie. To nie jest człowiek, któremu zarzucono to, że ukradł zegarek. Miejmy tego świadomość - zaznaczył wiceminister zdrowia.

Gość "Salonu politycznego Trójki” uważa, że były minister transportu popełnił "administracyjną pomyłkę", za którą poniósł olbrzymią karę. - Trudno mu zarzucić to, że jest człowiekiem nieuczciwym, bo on nie ukradł zegarka. Okazał się mało przewidujący jeśli chodzi o zachowanie biurokratyczne. Miał możliwość poprawienia tego oświadczenia. Gdyby je poprawił, kiedy jedna z gazet do niego o tym pisała, to nie byłoby tej sprawy. (…) Skazanie za coś takiego jest dla niego takim pocałunkiem śmierci w polityce - podkreślił.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Po wyroku sądu Sławomir Nowak zrezygnował z członkostwa w PO i mandatu posła. Zdaniem polityków opozycji były minister powinien już dawno opuścić ławy sejmowe i klub Platformy. - To nie była sprawa, która dodawała nam punktów, raczej była obciążająca, ale też nie było takiej przewiny Nowaka, żeby go wyrzucać z klubu, bo to jest naprawdę kwestia administracyjnych niedociągnięć - powiedział.

Warszawski sąd skazał w czwartek byłego ministra transportu Sławomira Nowaka na grzywnę 20 tys. zł za zatajenie w pięciu oświadczeniach majątkowych zegarka wartego ponad 10 tys. zł. Wyrok jest nieprawomocny. Nowak zapowiedział apelację.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadził: Marcin Zaborski

Gość: Sławomir Neumann (wiceminister zdrowia, poseł PO)

Data emisji: 28.11.2014

Godzina emisji: 8.13

(aj/fbi)

Czytaj także

Sławomir Nowak winny złożenia nieprawdziwych oświadczeń majątkowych. Skazany na 20 tys. zł grzywny

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 18:02
Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście skazał posła Sławomira Nowaka za złożenie pięciu fałszywych oświadczeń majątkowych, w których nie ujawnił drogiego zegarka. Były minister transportu nie był obecny podczas odczytywania wyroku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Nowak zrzekł się mandatu posła i zrezygnował z członkostwa w PO

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 20:10
Sławomir Nowak rezygnuje z mandatu posła i członkostwa w klubie Platformy Obywatelskiej. - Uważam, że w obecnych warunkach pełnienie mandatu posła jest niemożliwe - napisał były minister transportu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dalej ze Sławomirem Nowakiem? "Może kandydować w wyborach parlamentarnych"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 21:49
Sławomir Nowak zrezygnował z mandatu posła i członkostwa w klubie Platformy Obywatelskiej. Ale nie rezygnuje z obrony dobrego imienia. Jak napisał będzie się odwoływał od wyroku bo "nigdy świadomie nikogo nie wprowadził w błąd".
rozwiń zwiń