X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cezary Grabarczyk o wydatkach na przejazdy Radosława Sikorskiego: marszałek powinien zająć stanowisko

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 09:26
Tygodnik "Wprost" pisze, że marszałek Radosław Sikorski w czasie, gdy zajmował stanowisko szefa MSZ, pobrał łącznie dziesiątki tysięcy złotych zwrotów kosztów za używanie prywatnego samochodu do celów służbowych, chociaż mógł w tym czasie korzystać ze służbowego auta. Do sprawy odniósł się Cezary Grabarczyk.
Audio
  • Cezary Grabarczyk o wydatkach na przejazdy Radosława Sikorskiego: marszałek powinien zająć stanowisko ('Salon polityczny Trójki")
Cezary Grabarczyk
Cezary GrabarczykFoto: Polskie Radio

Minister sprawiedliwości, wiceprzewodniczący PO Cezary Grabarczyk powiedział w radiowej Trójce, że Radosław Sikorski powinien jak najszybciej odnieść się do postawionych mu zarzutów i że PO nie zajmowała się wcześniej tą sprawą, chociaż media informowały o niej już rok temu. Także minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, o którego wydatkach pisze "Wprost", powinien się jak najszybciej wypowiedzieć.

Gość "Salonu politycznego Trójki" podkreślił, że sprawy wydatków na przejazdy stały się dla opinii publicznej bardzo ważne dopiero po ujawnieniu sprawy nieuczciwego wydawania publicznych pieniędzy na prywatne wojaże posłów PiS (Adama Hofmana, Mariusza A. Kamińskiego oraz Adama Rogackiego), którzy w konsekwencji zostali wyrzuceni z partii.

AUDYT PODRÓŻY POSŁÓW - czytaj więcej >>>

Mówił też, że całkowicie zrozumiałe jest dla niego postępowanie posła PO Jana Kazimierczaka, który poprosił o zawieszenie w prawach członka partii w związku ze sprawą jego wyjazdu do Londynu. Nie odpowiedział jednak, czy podobną decyzję powinien podjąć marszałek Sikorski. Dodał, że nie analizował oświadczeń ani marszałka, ani Janusza Kazimierczaka. - Nie koncentruję się na wydatkach na przejazdy, zajmujemy się poważnymi sprawami - tłumaczył.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy" , "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Cezary Grabarczyk mówił także o uniewinnieniu dziennikarzy Telewizji Republika i PAP, którzy zostali zatrzymani za "zakłócenie miru domowego" PKW , a także o szansach Bronisława Komorowskiego na zwycięstwo w przyszłych wyborach prezydenckich.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadził: Marcin Zborowski

Gość: Cezary Grabarczyk (minister sprawiedliwości, wiceprzewodniczący PO)

Data emisji: 08.12.2014

Godzina emisji: 8.13

(pp,iwo)

Czytaj także

Zagraniczne wyjazdy posłów. "Trzech polityków musi złożyć wyjaśnienia"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 10:32
Marszałek Sejmu Radosław Sikorski zapewnił, że większość parlamentarzystów poprawnie rozlicza zagraniczne delegacje. W sześciu przypadkach konieczne będą wyjaśnienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera wokół podróży posłów. Wydatki Radosława Sikorskiego pod lupą

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2014 13:19
Radosław Sikorski pobrał dziesiątki tysięcy złotych zwrotu kosztów za używanie prywatnego auta do celów służbowych - pisze "Wprost".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera wokół podróży polityków. Poseł PiS: sprawa jest już poza naszą partią

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 08:38
Witold Waszczykowski z PiS wyjaśnił w radiowej Jedynce, że jego partia zrobiła już to, co powinna w temacie podróży jej posłów do Madrytu.
rozwiń zwiń