X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzegorz Schetyna: proces upadku kopalń bardzo przyspieszył w ostatnich miesiącach

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 09:00
Minister spraw zagranicznych mówił w Trójce, że rząd musi działać w zgodzie z prawem europejskim, a jednocześnie ratować miejsca pracy w górnictwie.
Audio
  • Szef MSZ Grzegorz Schetyna o sytuacji polskiego górnictwa (Salon polityczny Trójki)
Grzegorz Schatyna
Grzegorz SchatynaFoto: Trójka/Polskie Radio

Sejm przyjął w nocy nowelizację ustawy, która umożliwi wprowadzenie w życie rządowego planu reformy górnictwa. Nie wyklucza ona przejęcia kopalń przez inwestora prywatnego. Ofertę rządowi złożył już Krzysztof Domarecki, założyciel spółki Universal Energy.

- Nie wierzę, że po wczorajszej debacie efektem będzie napływ prywatnego kapitału i kupienie kopalń. To nie jest tak proste - powiedział minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna . - Na końcu ta droga być może jest możliwa, taka jak przechodzili Czesi, ratując sektor węglowy. Dziś musimy ratować kopalnie, które przynoszą straty - dodał.

Gość Trójki podkreślił, że obecnie najważniejsze jest ratowanie miejsc pracy i to, by podatnicy nie musieli dopłacać do nierentownych kopalń 200 mln zł miesięcznie.

Jak podkreślił, w roku wyborczym większe są emocje, a opozycja z definicji nie zostawia suchej nitki na koalicji. Zaznaczył jednak, że jako kraj UE musimy dostosować się do unijnego prawa, dlatego pomoc publiczna nie zawsze jest możliwa. - Musimy być zgodni z prawodawstwem europejskim i jednocześnie ratować miejsca pracy - stwierdził.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

W maju były premier Donald Tusk mówił, że żadna kopalnia nie zostanie zlikwidowana. Zdaniem Grzegorza Schetyny wtedy jeszcze mógł nie wiedzieć, że sytuacja jest tak ciężka. - Proces upadku kopalń bardzo przyspieszył w ostatnich miesiącach - podkreślił.

Minister spraw zagranicznych mówił także o potencjalnych kolejnych ewakuacjach z Doniecka. Grzegorz Schetyna wyjaśnił również, dlaczego prezydent Rosji Władimir Putin nie został zaproszony na obchody w Auschwitz oraz o tym, czy sankcje wobec Rosji mogą zostać złagodzone.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

bk/fbi

Czytaj także

Podpisano porozumienie z górnikami. Zakończono protesty w kopalniach

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2015 09:15
Strona rządowa i górniczy związkowcy w obecności premier Ewy Kopacz podpisali porozumienie dotyczące planu naprawczego dla Kompanii Węglowej. Rząd ustępuje w nim w sprawie kopalń, odpraw i osłon. Górnicy zakończyli protesty w kopalniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejmowa awantura o górnictwo. Opozycja zarzuca rządowi siedmioletnią bezczynność

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 16:09
Zdaniem opozycji, to koalicja PO-PSL, która rządzi Polską od siedmiu lat odpowiada za dramatyczną sytuację na Śląsku. Wicepremier Janusz Piechociński tłumaczył, że problemy polskich kopalni mają związek z niskimi cenami węgla na światowych rynkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm poparł rządowy plan ratowania górnictwa. Kopalnie do likwidacji?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 13:12
Sejm uchwalił nowelizację ustawy, która umożliwi realizację rządowego programu naprawy Kompanii Węglowej. Za jej przyjęciem głosowało 240 posłów. Przeciw było 208, dwóch wstrzymało się od głosu. Wcześniej posłowie odrzucili wniosek Prawa i Sprawiedliwości o odrzucenie ustawy w całości.
rozwiń zwiń