Robert Tyszkiewicz: w Polskę wyruszy flota "bronkobusów"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 09:15
- Ważnym zadaniem prezydenta będzie zapewnienie bezpieczeństwa w trudnym czasie. Nie będzie więc baloników i confetti. Planujemy przede wszystkim spotkania z ludźmi - mówi Robert Tyszkiewicz, poseł PO, szef sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego.
Audio
  • Robert Tyszkiewicz (PO) o kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego , o sytuacji w Rosji oraz na Ukrainie (Salon polityczny Trójki)
Robert Tyszkiewicz (PO)
Robert Tyszkiewicz (PO) Foto: Salon polityczny Trójki

Kampania wyborcza powinna mieć styl adekwatny do tematu. Głowa państwa ma ogromną odpowiedzialność za bezpieczeństwo, za stabilność i dialog wewnętrzny - mówił Robert Tyszkiewicz w ”Salonie politycznym Trójki", pytany o kampanię prezydencką Bronisława Komorowskiego.

Polityk wyjaśniał, że sztab stara się, aby Bronisław Komorowski miał jak najwięcej spotkań z wyborcami. Zapowiedział, że w sobotę zacznie się ”maraton” kampanijny - w Polskę wyruszy flota kilkunastu "bronkobusów" - w jednym z nim będzie podróżował kandydat na drugą kadencję na urzędzie prezydenta. Główną ideą jest przekonywanie Polaków, że mogą się łączyć i wspólnie robić dobre rzeczy dla kraju. Poseł nie chciał na razie ujawnić, jakie znane osobistości zaproszono na sobotnie spotkanie, rozpoczynające kampanijny maraton.

Ukrainę trzeba wesprzeć

Szef sejmowej komisji spraw zagranicznych mówił, że nie powinniśmy przechodzić do porządku dziennego nad niewpuszczeniem polityków Unii Europejskiej, w tym Polski na pogrzeb Borysa Niemcowa. - To skandal, nie tylko dyplomatyczny, także w wymiarze moralnym - mówił poseł.

Robert Tyszkiewicz zauważył, że niezależnie od retorsji, które Rosja stosuje wobec osób publicznych z Unii Europejskiej świat oczekiwał, by je uchylić, z racji pogrzebu zamordowanego lidera opozycji.

- Trzeba piętnować takie sytuacje. Trzeba pokazywać opinii publicznej, w którym momencie historii znalazła się Rosja. Należy wyrażać solidarność ze wszystkimi w Rosji, którzy dopominają się tam o przestrzeganie podstawowych praw, swobód obywatelskich - apelował przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych.

Poseł PO zaznaczył, że z Ukrainy słychać apel o ”pilną pomoc”. - Ukraina potrzebuje wsparcia. Osłabione państwo, słaba armia jest zachętą dla agresora. Potrzebuje wsparcia UE, NATO, finansowego - tłumaczył. Zaznaczył, że tylko taka demonstracja solidarności z napadniętym krajem może zniechęcić Rosję od eskalacji konfliktu.

**

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadziła: Beata Michniewicz

Gość: Robert Tyszkiewicz (PO)

Data emisji: 04.03.2015

Godzina emisji: 8.12

agkn/mp

Czytaj także

Duda kontra Komorowski. A reszta?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 16:10
Kandydat PiS Andrzej Duda rozpoczyna kampanię prezydencką mocnym akcentem. Organizuje nowoczesną konwencję i rusza w podróż po Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Kurski: tu się rozegra naprawdę bój o Polskę

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 09:07
- Widzę wielką szansę na to, że Andrzej Duda wygra wybory prezydenckie, otwierając całej prawicy szansę na zasadniczą zmianę w Polsce - powiedział gość radiowej Trójki Jacek Kurski.
rozwiń zwiń