X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzieci na wiecu Bronisława Komorowskiego. Wiceminister edukacji: zabrakło odrobiny wyobraźni

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 09:14
- Wizytę pana prezydenta można było wykorzystać do pięknej lekcji wychowania obywatelskiego. Szkopuł tkwi w tym, że jednak mamy czas wyborczy - mówi w "Salonie politycznym Trójki" wiceminister edukacji Urszula Augustyn.
Audio
  • Wiceminister edukacji o wizycie Bronisława Komorowskiego w Aleksandrowie Kujawskim i Karcie Nauczyciela (Salon polityczny Trójki)
Urszula Augustyn
Urszula AugustynFoto: Polskie Radio

Bronisław Komorowski kontynuuje objazd kraju "bronkobusem". We wtorek odwiedził m.in. Aleksandrów Kujawski, gdzie przywitały go dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli. Niektóre trzymały w rękach tabliczki i flagi z napisem "Popieram Komorowskiego", które otrzymały od wolontariuszy ze sztabu wyborczego. Spotkanie odbyło się w czasie, kiedy uczniowie powinni być na lekcjach. Burmistrz miasta twierdzi, że była to dla nich lekcja wychowania obywatelskiego. MEN zarządziło kontrolę.

Aurszula Augustyn mówi, że jeszcze nie zapoznała się wyjaśnieniami w tej sprawie, bo najpierw trafiły one na biurko minister edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Zapewniała jednak, że zrobi to jeszcze w piątek.

- Zabrakło tu odrobiny wyobraźni i tylko o to mam pretensje. Można było, nie rozdzierając szat, tylko idąc po rozum do głowy, zorganizować spotkanie dzieci z głową państwa, gdyby to nie było w konwencji kampanii wyborczej. Kontekst kampanijny mi się nie podoba i wolałabym, żeby dzieci w taką grę nie wciągać - mówi pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa w szkołach.

Zdaniem wiceminister edukacji szkoła nadużyła swoich praw. - Jeżeli jest możliwość spotkania prezydenta kraju w jakiejś miejscowości, w której kiedy indziej się to nie wydarzy, to warto z tego skorzystać. Ale tu kontekst zmienia kampania wyborcza. Dzieci mogą pójść, w ramach lekcji z nauczycielem, zobaczyć, jak wygląda kandydat na prezydenta. Tu absolutną przesadą było wkładanie dzieciakom do rączek transparentów czy plansz, na których były konkretne wyrazy poparcia. Jest różnica między zobaczeniem kandydata a wkładaniem dzieciom w ręce konkretnych emblematów, które dotyczą kampanii - podkreśla gość Trójki.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Kuratorium Oświaty powinno przypomnieć szkole w Aleksandrowie Kujawskim, że szkoła jest apolityczna. Takie spotkanie z prezydentem, nawet w realiach kampanijnych, w których się obecnie znajdujemy, mogło się odbyć, ale nie na trasie kampanii - ocenia Urszula Augustyn i dodaje, że w szkole są nie tylko nauczyciele, lecz także rodzice. - Takie rzeczy nie dzieją się z godziny na godzinę i można je spokojnie uzgodnić - zaznacza.

Urszula Augustyn mówiła także o systemie awansu nauczycieli, Karcie Nauczyciela i godzinach otwarcia przedszkoli.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadził: Marcin Zaborski

Gość: Urszula Augustyn (wiceminister edukacji)

Data emisji: 13.03.2015

Godzina emisji: 8.13

kh/iwo

Czytaj także

Wybory prezydenckie 2015. Ruszył Bronkobus, Andrzej Duda pyta o los Polaków w Londynie, Magdalena Ogórek pochyla się nad losem kobiet [podsumowanie]

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2015 23:59
Polska polityka wkracza w nową fazę. Na dwa miesiące przed wyborami prezydenckimi główni kandydaci wyłożyli na stół większość ze swoich kart. Bronisław Komorowski deklaruje, że oddając na niego głos Polacy wybiorą zgodę i bezpieczeństwo, wartości które on reprezentuje. Jego główny konkurent – Andrzej Duda z PiS nie bez przypadku był w Londynie, gdzie podczas rozmów z Polakami udowadniał, że władza w Polsce nie stanęła na wysokości zadania, skoro zmusiła tysięce młodych ludzi do emigracji.
rozwiń zwiń