X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sprawa nowych taśm. Borys Budka: wyjaśnić, ale spokojnie

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 09:31
- Nie jest rolą premier Ewy Kopacz, by wyjaśniać treść ujawnionej rozmowy byłej wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej z szefem CBA - uważa minister sprawiedliwości Borys Budka.
Audio
  • Spraw nowych taśm. Borys Budka, minister sprawiedliowści: wyjaśnić, ale spokojnie (Salon polityczny Trójki)
Borys Budka, minister sprawiedliwości
Borys Budka, minister sprawiedliwościFoto: Polskie Radio

Gość "Salonu politycznego Trójki" podkreślił, że wyjaśnienia są potrzebne, ale trzeba robić to spokojnie.

W kolejnej odsłonie afery taśmowej, na nagraniu ówczesna minister Bieńkowska i Paweł Wojtunik z CBA mówią między innymi o braku zainteresowania rządu górnictwem i sprawie pożaru przed rosyjską ambasadą w 2013 roku. Informacji w tym temacie od premier domaga się opozycja.

Według ministra, cała sprawa afery podsłuchowej jest wyjaśniana w sposób rzetelny i konkretny. Polityk zaznacza, że sam jest zwolennikiem jawności w życiu publicznym. Pytany o obietnicę Donalda Tuska sprzed roku o szybkim ujawnieniu "szczegółowej informacji" odsyła w tej sprawie do szefowej MSW.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Borys Budka powiedział też, że od stycznia 2016 roku będzie można korzystać z bezpłatnej pomocy prawnej. - Bezpłatna pomoc prawna na etapie sądowym istnieje od lat, a my wprowadzamy bezpłatną pomoc przedsądową - tłumaczył minister.

Gość Trójki odniósł się także do apelu senatora PO Jana Rulewskiego, który chce, aby prezydent  wycofał projekt referendum ws. JOW-ów. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadził: Marcin Zaborski

Gość: Borys Budka (minister sprawiedliwości)

Data emisji: 19.05.2015

Godzina emisji: 8.13

to/ei

Czytaj także

Prokuratura: spotkanie Wojtunika i Bieńkowskiej zostało zarejestrowane

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2014 16:24
Jak powiedziała prokurator Anna Hopfer, rozmowa szefa CBA z byłą wicepremier na pewno została zarejestrowana o czym świadczy to, że jeden z podejrzanych w aferze podsłuchowej znał doskonale jej szczegóły. Nagrania nie udało się jednak do tej pory odnaleźć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Borys Budka zastąpi Cezarego Grabarczyka

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 09:51
- Doświadczony samorządowiec, parlamentarzysta, doktor ekonomii, ale również wykładowca od pierwszych lat po zakończeniu studiów - tak o nowym ministrze w swoim rządzie mówi premier Ewa Kopacz.
rozwiń zwiń