Lena Kolarska-Bobińska: pora na inwestowanie w kapitał ludzki

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2015 09:17
- Skończył się pewien etap rozwoju Polski oparty m.in. o pieniądze UE teraz jest czas na inwestowanie w ludzi - mówiła Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego.
Audio
  • Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki: pora na inwestowanie w ludzi (Salon polityczny Trójki)
Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego
Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższegoFoto: polskie Radio

- To musi zostać poparte przygotowaniem nowego budżetu i postawieniem na takie sektory, które przekonają ludzi, że następuje zwrot w myśleniu o rozwoju Polski - dodała gość "Salonu politycznego Trójki".

Lena Kolarska-Bobińska przyznała, że PO stara się pozbierać po przegranej w wyborach. - Musimy przygotować program zmian - podkreśliła.

Minister mówiła, że PO szła do poprzednich wyborów pod hasłem modernizacji, które potem przekuła na wiele różnych projektów. - Ta modernizacja dokonuje się, bo ona polega na ewolucyjnych zmianach. Zabrakło jednak mocnej idei spajającej. Modernizacja nie jest porywającą ideą - przyznała.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość Trójki powiedziała, że pod koniec czerwca dojdzie do spotkania z naukowcami. - Zasadnicze zmiany dotyczące szkolnictwa wyższego nie zostaną zrealizowane w tej kadencji Sejmu, ale będą zakreślone pewne kierunkowe działania - przyznała.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadził: Marcin Zaborski

Gość: Lena Kolarska - Bobińska (minister nauki i szkolnictwa wyższego)

Data emisji: 01.06.2015

Godzina emisji: 8.13

to/mp