X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minister skarbu: Platforma musi wrócić do korzeni

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 09:02
- Nie trzeba zmian w programie PO, po prostu trzeba wrócić do korzeni. Trzeba pokazać społeczeństwu, że profesjonalizm, fachowość, standardy życia publicznego są podstawą podejmowania personalnych decyzji - mówił w "Salonie politycznym Trójki" minister skarbu Andrzej Czerwiński.
Audio
  • Minister skarbu Andrzej Czerwiński o planach stojących przed jego resortem (Salon polityczny Trójki)
Minister skarbu Andrzej Czerwiński przyznał, że był zaskoczony propozycją premier Ewy Kopacz
Minister skarbu Andrzej Czerwiński przyznał, że był zaskoczony propozycją premier Ewy KopaczFoto: Polskie Radio

Szef resortu skarbu nie przewiduje personalnych rewolucji w spółkach skarbu państwa. Co prawda deklaruje, że powinien zmienić się sposób wyłaniania władz w tych firmach, jednak nie zakłada, by mogło się to stać jeszcze przed wyborami.

Andrzej Czerwiński uważa, że w przyszłym Sejmie należy powrócić do koncepcji byłego premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego, która zakładała, że spółkami skarbu państwa kierują osoby wyłanianie w specjalnych konkursach przeprowadzanych przez Komitet Nominacyjny złożony z doświadczonych menedżerów.

Minister zdradził, że propozycję wejścia do rządu Ewy Kopacz otrzymał w poniedziałek rano. - Pani premier do mnie zadzwoniła. Byłem w biurze. Przygotowywałem plan działań. Ten telefon zmienił mój plan - powiedział.

Andrzej Czerwiński wyjaśnił też, jakie cele stawia sobie w ministerstwie. Wśród nich są między innymi kwestie związane z energetyką oraz z sytuacją w górnictwie.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadził: Marcin Zaborski

Gość: Andrzej Czerwiński (minister skarbu)

Data emisji: 17.06.2015

Godzina emisji: 8.13

asop/mk

Czytaj także

Nowi ministrowie Ewy Kopacz mówią o swojch planach. Czerwiński zapewnia, że nie będzie "miotły"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 19:02
W Pałacu Prezydenckim odbyło się zaprzysiężenie nowych ministrów: skarbu - Andrzeja Czerwińskiego, zdrowia - profesora Mariana Zembali, i sportu - Adama Korola. Po ceremonii nowi członkowie gabinetu wzięli udział w posiedzeniu rządu. Są pierwsze zapowiedzi ich działań. Dla ministra Czerwińskiego najważniejszy jest gazoport i reforma górnictwa. Obiecuje, że nie będzie "miotły" w spółkach skarbowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w rządzie: nowi ministrowie zaprzysiężeni. "Jesteście mistrzami w swoich dziedzinach"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 22:09
Bronisław Komorowski powołał we wtorek nowych ministrów: zdrowia - prof. Mariana Zembalę, sportu i turystyki - Adama Korola oraz skarbu państwa - Andrzeja Czerwińskiego. Prezydent dziękował im za chęć służenia Polsce, a premier Ewa Kopacz podkreśliła, że nie będzie łatwo.
rozwiń zwiń