X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szef MSZ Grzegorz Schetyna: warto zrobić wiele dla Grecji

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 15:30
- Warto dołożyć wysiłku, by zatrzymać Grecję w strefie euro i Unii Europejskiej, uniknąć scenariusza wykluczania z tych struktur - mówił w Trójce szef MSZ Grzegorz Schetyna.
Audio
  • Szef MSZ Grzegorz Schetyna o problemach Grecji i kampanii wyborczej (Salon polityczny Trójki)
Grzegorz Schetyna
Grzegorz SchetynaFoto: Salon polityczny Trójki

Minister spraw zagranicznych powiedział w "Salonie politycznym Trójki", że unijne sankcje wobec Rosji przedłużone zostały bez dyskusji i wątpliwości. Pytany o sytuację bankrutującej Grecji, odparł, że Ateny w niedawnym czasie obrały lepszy kurs, ale weryfikacja tej tezy nastąpi w czwartek i w piątek podczas Rady Europejskiej. Wtedy przywódcy UE przyjmą lub odrzucą grecki plan reform.

Greccy liderzy deklarują, że nie chcą wyjść ze strefy euro i UE - mówił gość Trójki, dodając, że bronią się jednocześnie przed twardymi reformami. W jego ocenie kłopoty Grecji to konsekwencja nieodpowiedzialności kolejnych rządów, które składały wciąż nowe obietnice, a wyborcy na to przywalali. Tymczasem rosła spirala zadłużenia.

Szef MSZ ocenił, że rezultatem wyjścia Grecji ze strefy euro mogą być kłopoty całej strefy, waluty euro, wzrost cen franka etc. Grzegorz Schetyna stwierdził, że w UE ważna jest solidarność, warto pomóc Grecji, a hasło "radźcie sobie sami" jest antytezą europejskości.

Polityk PO powiedział, że ma nadzieję, że obietnice PiS nie zostaną spełnione, bo to groziłoby wyprowadzeniem Polski na niebezpieczne wody. Wyraził nadzieję, że przedstawienie programu PO za trzy miesiące nie będzie spóźnione. Zaznaczył, że rząd pracuje nad projektem "Pierwsza praca" (według Schetyny proces legislacyjny trzeba przejść do końca października) i programem wynajmu tanich mieszkań.

Pytany o aferę podsłuchową Schetyna powiedział, że z dzisiejszej perspektywy widać, że rok temu decyzje powinny być twardsze. Zaznaczył, że to minister Bartłomiej Sienkiewicz miał wyjaśnić tę aferę, ale tego nie zrobił.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadziła: Beata Michniewicz

Gość: Grzegorz Schetyna (minister spraw zagranicznych)

Data emisji: 23.06.2015

Godzina emisji: 8.13

agkm/mk

Czytaj także

Polska za 10 lat w strefie euro? Możliwe, ale mało prawdopodobne

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2015 22:48
W Sopocie 22 czerwca rozpoczął się V. Europejski Kongres Finansowy. Wiodącym tematem jest integracja europejska wobec kryzysu bezpieczeństwa, gdyż Europa utraciła to poczucie wynikające ze zrównoważonego wzrostu i ciągłej poprawy jakości życia społeczeństw. Pojawiło się także niebezpieczeństwo związane z konfliktem zbrojnym na Ukrainie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez porozumienia w sprawie Grecji. Szef KE obiecuje 35 mld dolarów

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 07:32
Szczyt w sprawie Grecji zakończy łsię bez konkretnych rezultatów, ale propozycje Aten są chwalone. Rozmowy będą kontynuowane. Szef KE obiecuje tymczasem Atenom 35 mld dolarów pomocy do 2020 roku.
rozwiń zwiń