Jerzy Wenderlich: zjednoczenie lewicy ma smak nadziei

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 09:22
Władze SLD i Twojego Ruchu zdecydowały, że wystartują w jesiennych wyborach parlamentarnych w koalicji. O zjednoczeniu na lewicy mówił w radiowej Trójce wicemarszałek Sejmu.
Audio
  • Wicemarszałek Sejmu o ostatnich wydarzeniach na polskiej scenie politycznej (Salon polityczny Trójki)
Polityk SLD wierzy w sukces wyborczy Zjednoczonej Lewicy
Polityk SLD wierzy w sukces wyborczy Zjednoczonej LewicyFoto: Trójka/Polskie Radio

Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Jerzy Wenderlich powiedział w "Salonie politycznym Trójki", że wierzy, iż współpraca Sojuszu Lewicy Demokratycznej z Twoimi Ruchem przyniesie dobre efekty i przedstawiciele obu partii znajdą się w nowym Sejmie. Poseł SLD zaznaczył, że dla niego zjednoczenie lewicy ma smak nadziei.

Wicemarszałek Sejmu przez ostatnich kilka lat ostro spierał się z liderem Twojego Ruchu. Gość radiowej Trójki podkreślił, że porozumienie wiele tu zmienia. Wenderlich zaznaczył, że musi uczyć się unikana uszczypliwości pod adresem Janusza Palikota. - Musimy uczyć się nowej tonacji, bo porozumienie zobowiązuje - dodał.

Jakimi postulatami Zjednoczona Lewica będzie chciała zdobyć wyborców? Między innymi o tym można usłyszeć w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Marcin Zaborski
Gość: Jerzy Wenderlich (poseł SLD)
Data emisji: 10.08.2015
Godzina emisji: 8.13

aj/ei

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty: lewica w Sejmie jest potrzebna

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 09:17
- Rozmowy w sprawie zjednoczenia lewicy powinny zakończyć się do 6 lub 7 sierpnia - mówił w Trójce szef SLD na Mazowszu Włodzimierz Czarzasty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS przed Platformą, Kukiz trzeci. Zobacz wyniki najnowszego sondażu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2015 21:14
Gdyby wybory odbyły się pod koniec lipca, to Prawo i Sprawiedliwość mogłoby rządzić samodzielnie - wynika z sondażu pracowni Estymator dla "Newsweeka".
rozwiń zwiń