Wanda Nowicka: nie wyobrażam sobie dwóch Zjednoczonych Lewic w wyborach, to absurd

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 08:53
Zdaniem wicemarszałek Sejmu Wandy Nowickiej powstanie dwóch Zjednoczonych Lewic jest efektem braku partnerstwa w rozmowach między partiami.
Audio
  • Wanda Nowicka, wicemarszałek Sejmu o zjednoczeniu lewicy (Salon polityczny Trójki)
Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka
Wicemarszałek Sejmu Wanda NowickaFoto: PR

Wanda Nowicka mówiła o tym, że zdenerwowało ją zgłoszenie w PKW dwóch komitetów wyborczych pod nazwą Zjednoczona Lewica. Flagowe przedsięwzięcie Leszka Millera i Janusza Palikota nazwano Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni, ponieważ pod nazwą Zjednoczona Lewica zgłoszono już komitet utworzony m.in. przez SdPl oraz ruch Wolność i Równość. Ich członkowie byli zawiedzeni negocjacjami z głównymi lewicowymi partiami. - Można mówić o krytycznym momencie - powiedziała wicemarszałek Sejmu.

Jej zdaniem sytuacja świadczy o tym, że nie wszystkie strony, które brały udział w porozumieniu lewicy, czują się usatysfakcjonowane. Wanda Nowicka powiedziała, że ten krytyczny moment powinien doprowadzić do wznowienia rozmów i utworzenia jednej Zjednoczonej Lewicy. Jej zdaniem start dwóch takich ugrupowań w wyborach byłby sytuacją groteskową.

Wanda Nowicka mówiła również o swoim starcie w wyborach i czy jest zadowolona z proponowanego jej miejsca na liście.

***

Tytuł audycji: Salon Polityczny Trójki
Prowadzi: Marcin Zaborski
Gość: Wanda Nowicka (wicemarszałek Sejmu)
Data emisji: 14.08.2015
Godzina emisji: 08.13

bk/ei

Czytaj także

Janusz Palikot: jesteśmy nastawieni na dogadanie się

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 07:31
Rada Krajowa SLD podjęła w sobotę uchwałę o udziale SLD w koalicji Zjednoczona Lewica. O szczegółach wspólnego pójścia do wyborów w "Sygnałach dnia" opowiadał Janusz Palikot z Twojego Ruchu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyborcze zamieszanie. Do PKW zgłosiły się dwie Zjednoczone Lewice

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 21:31
W czwartek PKW zarejestrowała koalicyjny komitet wyborczy Zjednoczona Lewica, w skład którego wchodzą m.in. SdPl oraz ruch Wolność i Równość. Tego samego dnia swój wniosek o rejestrację złożyła też koalicja Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni.
rozwiń zwiń