X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Barbara Nowacka: drugie referendum powinno się odbyć na wiosnę

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2015 09:14
Mamy zdecydowanie za mało czasu, by dobrze przygotować się do referendum, które ogłosił prezydent - mówiła w "Salonie politycznym Trójki" Barbara Nowacka, współprzewodnicząca Twojego Ruchu.
Audio
  • Współprzewodnicząca Twojego Ruchu Barbara Nowacka o decyzji prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie październikowego referendum (Salon polityczny Trójki)
Barbara Nowacka
Barbara NowackaFoto: Polskie Radio

Jak przekonywała Nowacka, pytania, które mają być rozpisane w referendum, wymagają poważnej analizy. Dotyczy to zarówno obowiązku szkolnego dla sześciolatków, jak i skrócenia wieku emerytalnego. Ponadto - jak przekonywała - to zły pomysł, by referendum łączyć z wyborami do Sejmu i Senatu.

- To spowoduje ogromne problemy w komunikacji z wyborcami. Tak naprawdę trzeba będzie prowadzić dwie odrębne kampanie - mówiła Barbara Nowacka. Jej zdaniem, byłoby lepiej, gdyby prezydent Andrzej Duda postanowił rozpisać referendum na wiosnę przyszłego roku. 

Więcej informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Otwartą kwestią pozostaje to, czy Senat zgodzi się, by 25 października odbyło się referendum. Nowacka przypuszcza, że PO, która dysponuje większością w izbie wyższej, odrzuci wniosek Andrzeja Dudy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadził: Marcin Zaborski
Gość: Barbara Nowacka (współprzewodnicząca Twojego Ruchu)
Data emisji: 21.08.2015
Godzina emisji: 8.13

asop/iwo

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda: drugie referendum w dniu wyborów parlamentarnych. Znajdą się w nim trzy pytania

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2015 06:30
Referendum ogłoszone przez Bronisława Komorowskiego z pytaniami o JOW, finansowanie partii politycznych z budżetu oraz rozstrzyganie sporów na korzyść podatnika odbędzie się, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, 6 września.
rozwiń zwiń