X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Uroczystości rocznicy Sierpnia '80 nie dla wszystkich? Marszałek Senatu zabrał głos

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 09:27
W całej Polsce odbywają się obchody trzydziestej piątej rocznicy podpisania porozumień sierpniowych. Od niedzieli trwa dyskusja na temat osób, które zostały zaproszone bądź pominięte przez organizatorów uroczystości. O tej sprawie mówił w radiowej Trójce Bogdan Borusewicz.
Audio
  • Marszałek Senatu o obchodach rocznicy Sierpnia '80 (Salon polityczny Trójki)
Bogdan Borusewicz nie pojawił się na szczecińskich obchodach rocznicy Sierpnia 80
Bogdan Borusewicz nie pojawił się na szczecińskich obchodach rocznicy Sierpnia '80 Foto: PAP/Jakub Kamiński

W niedzielnych obchodach w Szczecinie wziął udział prezydent Andrzej Duda. Z kolei Ewa Kopacz poinformowała, że nie dostała zaproszenia do stolicy województwa zachodniopomorskiego. W Szczecinie nie pojawił się także m.in. marszałek Senatu. Bogdan Borusewicz powiedział w "Salonie politycznym Trójki", że podobnie jak premier nie otrzymał zaproszenia.

SIERPIEŃ 1980 - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

- W sierpniu 1980 roku byłem w Gdańsku i moja rola to Gdańsk. (…) Nie próbowałem dowiedzieć się, dlaczego nie dostałem zaproszenia do Szczecina, ponieważ ja do Szczecina się nie wybierałem. (…) Nie zamierzałem tam pojechać. (…) Szczecin zakończył strajk dzień wcześniej - mimo ustaleń, że kończymy razem i wystawił nas na bardzo ciężką próbę - zaznaczył.

Bogdan Borusewicz poinformował w radiowej Trójce, że weźmie za to udział w poniedziałkowych uroczystościach w Gdańsku. Marszałek Senatu podkreślił, że dostał zaproszenie na gdańskie obchody rocznicy Sierpnia ’80.

Więcej informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Borusewicz odniósł się również do słów Andrzeja Dudy, który w Szczecinie apelował o zakończenie podziałów. Gość "Salonu politycznego Trójki" wypowiedział się także na temat wniosku referendalnego prezydenta, który trafił do Senatu.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadził: Marcin Zaborski
Gość: Bogdan Borusewicz (marszałek Senatu)
Data emisji: 31.08.2015
Godzina emisji: 8.13

aj/fbi

Czytaj także

Początek przemian. 35 lat od podpisania porozumień sierpniowych

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 13:54
Podpisane 31 sierpnia 1980 r. w Stoczni Gdańskiej porozumienia sierpniowe doprowadziły do powstania NSZZ "Solidarność" - pierwszej w krajach komunistycznych, niezależnej od władz, legalnej organizacji związkowej. Stały się też początkiem przemian z 1989 roku - obalenia komunizmu i końca systemu jałtańskiego.
rozwiń zwiń