X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małgorzata Kidawa-Błońska: możliwa jest sejmowa rezolucja w sprawie imigrantów

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 10:06
- Polacy są na wszystkich kontynentach. Nasza historia była trudna. Wiemy, jak to jest emigrować i szukać bezpiecznego miejsca, jak żaden z narodów w Europie - mówi w "Salonie politycznym Trójki" marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.
Audio
  • Małgorzata Kidawa-Błońska o imigrantach, aferze w NIK i ustawie frankowej (Salon polityczny Trójki)
Małgorzata Kidawa-Błońska
Małgorzata Kidawa-BłońskaFoto: Polskie Radio

KE przedstawiła pakiet propozycji, które mają pomóc złagodzić kryzys imigracyjny w UE. Obejmują one rozdzielenie między państwa Unii 160 tysięcy uchodźców według ustalonych kwot. Do Polski miałoby trafić w sumie blisko 12 tysięcy osób, w tym 2659 w ramach programu relokacji zaproponowanego w maju oraz 9287 w ramach realizacji nowej propozycji.

Czytaj więcej o problemie imigrantów >>>

Małgorzata Kidawa-Błońska mówi, że prawdopodobnie wkrótce dojdzie do sejmowej debaty plenarnej w sprawie imigrantów. - Mam nadzieję, że Sejm przygotuje rezolucję, którą będą mogły przyjąć wszystkie kluby. Chodzi o to, żebyśmy wszyscy odnieśli się do problemu, który w tej chwili jest w Europie najważniejszy - mówi marszałek Sejmu i dodaje, że rząd cały czas prowadzi negocjacje ws. kryzysu imigracyjnego.

- Jest współodpowiedzialność i solidarność europejska. To nie jest tak, że jeden kraj w Europie może sam rozwiązać problem kryzysu imigracyjnego. Musimy to zrobić razem i na kilku płaszczyznach - podkreśla rozmówczyni Beaty Michniewicz.

Komentując zmieniającą się liczbę uchodźców, których Polska jest gotowa przyjąć, Małgorzata Kidawa-Błońska zwraca uwagę na fakt, że "o dwóch tysiącach imigrantów pani premier mówiła kilka miesięcy temu, kiedy sytuacja była inna". - Mówiła też, że Polska jest przygotowana do przyjęcia większej grupy uchodźców. Polska jest naprawdę dużym krajem - zaznacza gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Marszałek Sejmu mówi także, kiedy zostaną podjęte decyzje w sprawie immunitetów Krzysztofa Kwiatkowskiego i Jana Burego oraz jakie są szanse na uchwalenie ustawy frankowej jeszcze w tej kadencji parlamentu.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki  
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska (marszałek Sejmu)
Data emisji: 10.09.2015  
Godzina emisji: 8.13

kh/iwo

Czytaj także

Podział uchodźców w UE. Jedna z największych grup trafi do Polski?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 22:03
Komisja Europejska przedstawiła w środę pakiet propozycji, które mają pomóc złagodzić kryzys imigracyjny w UE. Obejmują one rozdzielenie między państwa Unii 160 tysięcy uchodźców według ustalonych kwot. Część państw UE jest nadal przeciwna wiążącym kwotom.
rozwiń zwiń