X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rafał Trzaskowski: zostawiamy Polskę w bardzo dobrej kondycji

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 08:37
- Nie spodziewałem się, że nasza porażka będzie tak duża, ale nie jest to dramat. Takie są prawa demokracji - mówi w "Salonie politycznym Trójki" wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski z PO.
Audio
  • Rafał Trzaskowski o wyniku Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych (Salon polityczny Trójki)
Rafał Trzaskowski
Rafał TrzaskowskiFoto: Salon polityczny Trójki

Wybory parlamentarne 2015. Według najnowszych wyników sondażu Ipsos do Sejmu wejdą: PiS, PO, Kukiz'15, Nowoczesna i PSL. Partia KORWiN znajduje się minimalnie poniżej progu wyborczego.

Rafał Trzaskowski ocenia, że to naturalne, iż ludzie chcą zmian, i po ośmiu latach uważają, że trzeba dać szansę komuś innemu. - Dwie kadencje to i tak absolutny rekord w polskiej historii - mówi gość Trójki. - Jesteśmy absolutnie przekonani, że zostawiamy Polskę w bardzo dobrej kondycji. Nie ma co rozpaczać, trzeba iść do przodu - dodaje.

Zdaniem wiceszefa MSZ, to było najlepsze osiem lat w najnowszej historii naszego kraju. - Polska się zmieniała. Skok cywilizacyjny, który zrobiliśmy, jest niebywały. Prawdą jest jednak, że duża część ludzi nie odczuła tego w swoich kieszeniach. I oni mieli wrażenie, że może ta zmiana nie do końca ich dotyczy - mówi Rafał Trzaskowski.

- Polacy uwierzyli w bardzo szczodre obietnice PiS, które ja uznaję w większości za nierealistyczne - ocenia rozmówca Marcina Zaborskiego i dodaje, że "program PO był bardzo wyważony i dokładnie policzony". - Dlatego też nie okazał się tak superseksi, bo był niesłychanie odpowiedzialny. Cała opozycja obiecywała gruszki na wierzbie - mówi gość Trójki.

Rafał Trzaskowski przyznaje, że porażka PO jest przegraną wszystkich jej polityków. - Wszyscy niesiemy tę odpowiedzialność na swoich barkach i wszyscy mogliśmy wspólnie się starać o lepszy wynik. Jest jednak zdecydowanie za wcześnie, żeby mówić o przywództwie i o tym, co w PO ma się zmienić - mówi Rafał Trzaskowski. Polityk dodaje, że teraz najważniejsze jest to, by mieć pomysł na bycie "sensowną opozycją". - Tej władzy, która będzie olbrzymia, jeżeli spełnią się sondaże, trzeba będzie patrzeć na ręce - konkluduje wiceszef MSZ.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki  
Prowadzi: Marcin Zaborski   
Gość: Rafał Trzaskowski (wiceminister spraw zagranicznych, PO)  
Data emisji: 26.10.2015  
Godzina emisji: 7.40

kh/iwo

Czytaj także

"PiS wielkim zwycięzcą. Porażka, ale nie klęska PO"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2015 21:46
Tuż po zamknięciu lokali wyborczych politolodzy i socjolodzy skomentowali w Trójce wstępne wyniki wyborów parlamentarnych.
rozwiń zwiń