X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czeka nas prawdziwa rewolucja w systemie oświaty?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 09:14
Nowa podstawa programowa, likwidacja gimnazjów, matura w nowej formule, zmiana systemu bolońskiego - to niektóre propozycje Prawa i Sprawiedliwości. Przedstawił je w radiowej Trójce Piotr Gliński.
Audio
  • Prof. Piotr Gliński o propozycjach PiS dotyczących edukacji i nauki (Salon polityczny Trójki)
Według prof. Piotra Glińskiego obecny system edukacji nie sprawdza się
Według prof. Piotra Glińskiego obecny system edukacji nie sprawdza sięFoto: Trójka

Jak wyjaśnił szef Rady Programowej PiS, eksperci jego ugrupowania proponują, by wprowadzić system 4-4-4. Oznacza to, że nauczanie początkowe zostałoby wydłużone o rok. System ten zakłada też likwidację gimnazjów. - Chcemy zlikwidować gimnazja poprzez wygaszanie - wskazał gość "Salonu politycznego Trójki".

Zapytany o to, czy powinny wrócić egzaminy wstępne na studia, Piotr Gliński odpowiedział, że obecny system, w którym przepustką na uczelnie wyższe jest matura, na pewno jest prostszy niż poprzedni. W jego opinii jednak sytem ten nie gwarantuje, że na uniwersytety trafiają najlepsi uczniowie. - Chcielibyśmy skończyć z testową maturą - powiedział i wytłumaczył, jak powinna ona wyglądać.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jeśli chodzi o studia wyższe, to - według rozmówcy Marcina Zaborskiego - należałby odejść od modelu bolońskiego i zmienić system 3+2 na system 5-2. - Model boloński się nie sprawdza - stwierdził gość Trójki i wyjaśnił, dlaczego tak uważa. Odpowiedział też na pytanie, czy zostaną zachowane studia licencjackie.

W audycji Gliński mówił o pomysłach Prawa i Sprawiedliwości na - jak to nazwał lider ugrupowania Jarosław Kaczyński - "przywrócenie odpowiedniego traktowania nauk humanistycznych".

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki  
Prowadzi: Marcin Zaborski
Gość: Piotr Gliński (szef Rady Programowej PiS)
Data emisji: 2.11.2015  
Godzina emisji: 8.12

kk/iwo

Czytaj także

Sondaż: zdecydowana większość Polaków chce likwidacji gimnazjów

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 13:25
Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS wynika także, że ponad połowa Polaków chciałaby zniesienia obowiązku szkolnego dla sześciolatków.
rozwiń zwiń