Była minister: brak reformy mediów to jedno z dużych zaniechań PO

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2016 09:17
Lena Kolarska-Bobińska mówiła w "Salonie politycznym Trójki", że do reformy mediów powinno dojść za czasów rządów Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Lenna Kolarska-Bobińska o mediach publicznych (Salon polityczny Trójki)
Była minister uważa, że brak reformy mediów był błędem PO
Była minister uważa, że brak reformy mediów był błędem POFoto: Trójka/Polskie Radio

- To jedno z dużych zaniechań PO - zaznaczyła Kolarska-Bobińska. Jej zdaniem każda instytucja publiczna jest na "wagę złota". - Budowanie i umacnianie instytucji niezależnych od władzy jest podstawą demokracji - podkreśliła.

Lenna Kolarska-Bobińska tłumaczyła w "Salonie politycznym Trójki", dlaczego - jej zdaniem - Platforma nie przeprowadziła reformy mediów publicznych. Była minister nauki i szkolnictwa wyższego zaznaczyła, że PO przede wszystkim skupiała się na gospodarce. - Było takie przekonanie, że jak gospodarka będzie się miała dobrze, to kiedyś tam o czymś pomyślimy - powiedziała.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

31 grudnia Senat zaakceptował nowelę tzw. ustawy medialnej PiS, która przewiduje wygaśnięcie mandatów dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych TVP oraz PR. Nowelizacja zakłada też zmniejszenie liczebności rad nadzorczych spółek medialnych, a także powoływanie ich nowych organów przez ministra skarbu państwa "do czasu wprowadzenia nowej organizacji mediów narodowych". Ustawa trafiła do prezydenta.

Co o zmianach proponowanych przez PiS myśli była europosłanka PO? Można się tego dowiedzieć, słuchając całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki  
Prowadzi: Marcin Zaborski 
Gość: Lena Kolarska-Bobińska (była minister nauki i szkolnictwa wyższego)
Data emisji: 7.01.2015  
Godzina emisji: 8.13

aj/iwo

Czytaj także

Wiceminister kultury: ustawa zmniejsza zagrożenie komercjalizacją mediów publicznych

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 21:08
Kadencyjność Rady Mediów Narodowych będzie barierą przed upolitycznieniem - tak o projekcie tzw. ustawy medialnej mówi wiceminister kultury ds. reformy mediów Krzysztof Czabański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ustawa medialna. Szef Rady Europy pisze do Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 22:44
Thorbjoern Jagland w swoim liście wyraża zaniepokojenie przyjęciem przez Sejm i Senat tzw. małej ustawy medialnej i proponuje dialog z ekspertami RE ds. wolności mediów, zanim prezydent podpisze tę ustawę.
rozwiń zwiń