X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poseł PO: szef PiS powinien poprosić premier o publikację wyroku ws. TK

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 10:00
- Złożyliśmy sprzeciw na prezydium Sejmu, nie chcemy, by ustawę naprawczą PiS o Trybunale Konstytucyjnym wprowadzano pod obrady - mówił w Trójce przewodniczący klubu PO Sławomir Neumann.
Audio
  • Przewodniczący klubu PO Sławomir Neumann o Trybunale Konstytucyjnym, strajku w Centrum Zdrowia Dziecka, ustawie antyterrorystycznej i ruchu KOD (Salon polityczny Trójki)
Sławomir Neumann
Sławomir NeumannFoto: Trójka

Jutro Sejm zajmie się projektem ustawy PiS o Trybunale Konstytucyjnym. Sławomir Neumann tłumaczył w Trójce, że według Platformy Obywatelskiej przed pracą nad przyszłym kształtem TK trzeba przywrócić w Polsce praworządność, a to oznacza m.in. publikację wydanych wyroków Trybunału.

Gość Trójki przywołał słowa szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego o tym, że opublikowanie wyroku byłoby kapitulacją. Jest zdania, że jeśli w ten sposób stawia się sprawę, trudno szukać kompromisu. Tymczasem, jak tłumaczył Sławomir Neumann, gdyby opublikowano wyrok, Polską przestałyby się zajmować międzynarodowe instytucje i mogłyby się rozpocząć wielopartyjne rozmowy o Trybunale Konstytucyjnym.

Poseł PO dodał, że PiS zapewne w przyszłości będzie chciał znaleźć wsparcie ponadpartyjne w wielu sprawach. Zatem jego zdaniem Jarosław Kaczyński powinien poprosić premier o publikację wyroków, począwszy od 9 marca i to byłoby najlepsze rozwiązanie.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Sławomir Neumann zaznaczył także, iż do dziś Polacy nie poznali opinii Komisji Europejskiej dotyczącej praworządności, którą KE skierowała do rządu Beaty Szydło. - Na tę opinię odpowiedzią ma być nowa ustawa. Trudno zatem o niej dyskutować - stwierdził. Dodał, że nikt nie oczekuje, by PiS oddał władzę czy się rozwiązał. Platformie Obywatelskiej, jak mówił, chodzi tylko o to, by przestrzegano prawa.

W programie była również mowa o projekcie ustawy antyterrorystycznej, strajku pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka i spotkaniu lidera PO z Mateuszem Kijowskim, stojącym na czele ruchu KOD.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Sławomir Neumann (przewodniczący klubu parlamentarnego PO)
Data emisji: 8.06.2016
Godzina emisji: 8.13

agkm/mk

Czytaj także

Arkadiusz Mularczyk: działania prezesa TK to wielki skandal

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 08:45
Arkadiusz Mularczyk powiedział, że nowa ustawa naprawcza ma za zadanie zakończenie kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego.
rozwiń zwiń