X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Halicki: każdy rząd jest winny obecnej sytuacji ws. reprywatyzacji

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 09:12
- Sprawa reprywatyzacji wymaga całkowitego wyjaśnienia i współpracy. Nie jest bez winy żaden rząd, bo żaden rząd nie pomagał Warszawie na tyle, by tę sprawę rozwiązać - powiedział w Trójce polityk PO.
Audio
  • A. Halicki: spór o reprywatyzację powinien być rozwiązywany rzetelną współpracą, a nie demagogią (Salon polityczny Trójki)
Andrzej Halicki, szef Regionu Mazowieckiego Platformy Obywatelskiej
Andrzej Halicki, szef Regionu Mazowieckiego Platformy ObywatelskiejFoto: Polskie Radio

W czwartek, na wniosek Hanny Gronkiewicz-Waltz, odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Warszawy ws. reprywatyzacji. Prezydent stolicy chce również powołania specjalnej komisji, która wyjaśni proces przekształceń własnościowych nieruchomości warszawskich w latach 1990-2016. Wiadomo też, że Hanna Gronkiewicz-Waltz nie poda się do dymisji.  

- Kwestia dymisji Hanny Gronkiewicz-Waltz to polityczny kontekst tej awantury. To jest chęć przejęcia kontroli nad samorządem przez PiS. Jest bardzo wiele nieporozumień przy tej sprawie i sporo emocji, które powinny być odłożone na bok – powiedział szef Regionu Mazowieckiego Platformy Obywatelskiej.

Zapytany o to, jak rozwiązać spór reprywatyzacyjny Andrzej Halicki stwierdził, że "nie demagogią, a rzetelną i spokojną współpracą". - Jesteśmy gotowi do uchwalenia całościowej ustawy reprywatyzacyjnej. Na ten moment nie mamy jednak deklaracji ze strony naszych partnerów. Mam nadzieje, że w tej kadencji Sejmu ten problem będzie rozwiązany – dodał.

W ostatnich dniach ogromne kontrowersje wzbudza sprawa zwrotu w prywatne ręce działki pod dawnym adresem Chmielna 70, obok Pałacu Kultury i Nauki. Jej wartości to ok. 160 mln zł.

Miasto zwróciło działkę w 2012 roku trójce prawników, którzy wcześniej wykupili do niej roszczenia. Tymczasem uzyskano dokumenty sugerujące, że byłemu współwłaścicielowi nieruchomości zostało przyznane za nią odszkodowanie.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której szef Regionu Mazowieckiego Platformy Obywatelskiej odniósł się także do wycieku danych z bazy PESEL.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Andrzej Halicki (szef Regionu Mazowieckiego Platformy Obywatelskiej)
Data emisji: 30.08.2016
Godzina emisji: 8.13

koz

 

 

Zobacz więcej na temat: reprywatyzacja