Ryszard Petru: prezydent Warszawy bliżej do ewentualnej dymisji

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 09:30
- Coraz mniej jest argumentów, by prezydent Warszawa została dalej na stanowisku - mówił w Trójce Ryszard Petru. Jak stwierdził, może się okazać, że w stołecznym ratuszu była większa sieć korupcyjna w obszarze reprywatyzacji i w takim przypadku Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna "honorowo" podać się do dymisji.
Audio
  • Lider Nowoczesnej Ryszard Petru o gospodarce i reprywatyzacji (Salon polityczny Trójki)
Ryszard Petru
Ryszard PetruFoto: Polskie Radio

- Informacja o małżeństwie, w którym jedna osoba sprzedaje, a druga kupuje działki, może wskazywać na to, że była to większa sieć korupcyjna. Może też oczywiście być tak, że była to tylko jedna działka, choć nie chce mi się w to wierzyć – powiedział gość Trójki Ryszard Petru.

- Jeśli audyt zewnętrzny wykaże, że takich decyzji było więcej, że była sieć korupcyjna, to rozwiązaniem jest honorowe podanie się do dymisji – powiedział polityk. Według niego Hanna Gronkiewicz-Waltz jest na tyle poważną osobą, że będzie wiedziała, kiedy podać się do dymisji, a kiedy nie.

Przewodniczący partii Nowoczesna mówił też m.in. o systemie edukacji. Ryszard Petru przyznał, że trudno jest wytłumaczyć dzieciom, jakie zmiany czekają je w systemie edukacji. Ocenił, że panuje tam "niesamowity poziom chaosu”.

Polityk krytykował również projekt zakazu handlu w niedzielę. Jak mówił, to uderzy w osoby najmniej zamożne, które pracują w sklepach, bo 30 procent obrotów wypracowuje się w weekendy. Jego zdaniem również na podatku handlowym stracą ci biedniejsi.

W programie była również mowa o 21 postulatach partii Nowoczesna. Więcej – w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Ryszard Petru (.Nowoczesna)
Data emisji: 01.09.2016
Godzina emisji: 8.13

agkm/ei

Czytaj także

Ryszard Petru: rząd nie dba o mały i średni biznes

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 09:40
- Plan Morawieckiego promuje duże państwowe firmy, zapomina o małych i średnich, które są podstawą wzrostu gospodarczego i dają miejsca pracy - mówił w Trójce przewodniczący partii .Nowoczesna Ryszard Petru. Zapowiedział pakiet ustaw gospodarczych dla MŚP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: Warszawa potrzebuje "dużej" ustawy reprywatyzacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 10:40
Warszawa potrzebuje "dużej" ustawy reprywatyzacyjnej, uważa radca prawny dr Łukasz Bernatowicz, ekspert Business Center Club, komentujący w Polskim Radiu 24, zamieszanie wokół zwrotu nieruchomości w stolicy. Nadzieje jednak na to są niewielkie, bo Skarbu Państwa na to nie stać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Warszawy odpowie za swoje słowa przed sądem? Urzędnik żąda przeprosin

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 12:14
Marcin Bajko czuje się pomówiony przez Hannę Gronkiewicz-Waltz, dlatego pozwie prezydent stolicy. Ustępujący szef stołecznego Biura Gospodarki Nieruchomościami na drodze sądowej będzie walczył o swoje dobre imię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł PO: problemem jest brak całościowej ustawy reprywatyzacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 09:07
- Warszawa nie poradzi sobie sama z reprywatyzacją - stwierdził w "Sygnałach dnia" Marcin Kierwiński, poseł Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń