Kazimierz Michał Ujazdowski: nie chcę podważać linii partii, ale mam prawo do tego, by wyrażać własny pogląd

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 11:00
- Nie mam propozycji z innych partii i nie szukam nowego miejsca politycznego – zapewniał w "Salonie politycznym Trójki" eurodeputowany PiS.
Audio
  • Kazimierz Michał Ujazdowski: chcę wypowiadać własne zdanie (Salon polityczny Trójki)
Kazimierz Michał Ujazdowski
Kazimierz Michał UjazdowskiFoto: PR

Kazimierz Michał Ujazdowski odniósł się w radiowej Trójce do niedzielnej wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział: "będziemy się przyglądali dalszym działaniom Ujazdowskiego, jeśli chodzi o członkostwo w partii". Nie został on też wybrany do Komitetu Politycznego PiS, co skomentował następująco: "nie przywiązuję wielkiej wagi" do bycia jego członkiem.

Zdaniem gościa "Salonu politycznego Trójki" należy uregulować status sześciu sędziów TK, w tym trzech wybranych przez poprzedni Sejm. Później zaś uchwalić nową ustawę o Trybunale. Wtedy można by było opublikować wszystkie wyroki TK.

Nowy wiceprezes PiS Mariusz Błaszczak ocenił dziś w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce, że Kazimierz Michał Ujazdowski zdaje się nie rozumieć istoty sporu o TK.

Kazimierz Michał Ujazdowski podkreślił, że nie podważa linii politycznej partii, ale chce wypowiadać własne zdanie w ważnych sprawach publicznych. Dodał, że nie zamierza odchodzić z PiS ani rezygnować z mandatu eurodeputowanego.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Kazimierz Michał Ujazdowski (europoseł PiS)
Data emisji: 12.09.2016
Godzina emisji: 8.13

pp/mk

Czytaj także

Komisja Wenecka znów w Polsce. Jarosław Kaczyński: to bez znaczenia

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 09:51
Dziś do Warszawy przybyła delegacja Komisji Weneckiej, organu doradczego Rady Europy. Jej dwudniowa wizyta i rozmowy posłużą przygotowaniu projektu opinii, jaką Komisja wyda w sprawie nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.
rozwiń zwiń