Wiceminister kultury o "Klątwie": to manifestacja kompletu lęków polskiej lewicy

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 08:59
- Lęki te są w znacznym stopniu urojone. Z tym mamy zresztą do czynienia też w życiu politycznym - oceniała w "Salonie politycznym Trójki" Wanda Zwinogrodzka.
Audio
  • Wanda Zwinogrodzka mówi o prowokacji reżysera "Klątwy" (Salon polityczny Trójki)

Wanda Zwinogrodzka przekonywała w radiowej Trójce, że groteskowa jest "dysproporcja między faktycznym kształtem polityki sprawowanej przez prawicę a obrazem tej polityki, który jest kreowany przez przeciwników politycznych. W przypadku "Klątwy" mamy też z czymś takim do czynienia". 

- Stroną agresywną są twórcy tego spektaklu, a stroną poddawaną zupełnie niebywałym atakom i agresji jest katolicyzm, zwolennicy PiS-u. Rozważa się przecież ewentualność zabójstwa Jarosława Kaczyńskiego – mówiła wiceminister kultury.

W "Salonie politycznym Trójki" przekonywała, że celem reżysera "Klątwy" jest prowokowanie i podkreśliła, że liczył on na to, że jego sztuka spotka się z gorącą krytyką.

Zaznaczyła jednak, że decyzja prezesa TVP Jacka Kurskiego w kwestii odwołania spektaklu "Biały Dmuchawiec", w którym uczestniczyła aktorka grająca w "Klątwie", "jest dyskusyjna". - Nie powinno się rozliczać aktora za jego rolę - dodała.

Wanda Zwinogrodzka mówiła też o proteście pracowników Warszawskiej Opery Kameralnej.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Wanda Zwinogrodzka (wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego)
Data emisji:
 28.02.2017
Godzina emisji: 8.14

pp/fbi

Czytaj także

Mateusz Matyszkowicz: "Klątwa" to nie prowokacja, a wulgarny spektakl

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 16:46
– Jeżeli spektakl "Klątwa" to prowokacja, to należy zadać pytanie, czy prowokacja nie powinna mieć jakichś granic – mówił w audycji Gorący Temat Mateusz Matyszkowicz, red. naczelny TVP Kultura. W przedstawieniu, wystawianym w warszawskim Teatrze Powszechnym, miały znaleźć się m.in. sceny seksu z figurą Jana Pawła II i profanacji krzyża.
rozwiń zwiń