X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Elżbieta Rafalska: rząd PiS nie zapędza kobiet do kuchni, daje im wybór

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 09:09
- Jeśli mówimy o prawie do wyboru, to wydaje mi się, że rząd Prawa i Sprawiedliwości daje wolność i wybór - powiedziała w radiowej Trójce minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Audio
  • Minister rodziny, pracy i polityki społecznej o sytuacji kobiet w Polsce (Salon polityczny Trójki)

Dziś, w Dniu Kobiet, ma się odbyć Międzynarodowy Strajk Kobiet. Organizatorki domagają się m.in. "pełni praw reprodukcyjnych, państwa wolnego od zabobonów, wdrożenia i stosowania konwencji antyprzemocowej i poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet".

Jak podkreśliła w "Salonie politycznym Trójki" Elżbieta Rafalska, mówienie o tym, że PiS chce zapędzić kobiety do kuchni, jest nieuprawnione. Zwróciła uwagę, że niedawno Polska awansowała o trzy pozycje i znalazła się na dziewiątym miejscu w rankingu PwC "Women in Work Index" analizującym sytuację kobiet na rynku pracy. Wyjaśniła, że skok w zestawieniu jest efektem spadku bezrobocia wśród kobiet i zwiększenia stopy zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin.

- Dokonuje się korzystna, pozytywna zmiana, ale też nasz rząd nie zamyka oczu na te rzeczywiste zjawiska, które się pojawiają. Jeżeli mówimy np. o przemocy w rodzinie, to my mówimy: tak, ale przemoc jest nie tylko w rodzinie (...) Natomiast jeśli ona rzeczywiście jest, to trzeba jej przeciwdziałać, nie udawać, że jej nie ma i otwarcie podejmować tematykę - oznajmiła.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Jeśli mówimy o prawie do wyboru, to wydaje mi się, że rząd PiS, chociażby przez program "Rodzina 500+", daje wolność i wybór - stwierdziła. Przytoczyła zasłyszane informacje o przypadkach kobiet, które dzięki wsparciu finansowemu z programu zdecydowały się odejść z dziećmi z domu, w którym panowała przemoc. - Te pieniądze dały kobietom samodzielność - oświadczyła.

Minister przypomniała, że za rządów PiS przywrócono dla kobiet możliwość przejścia na emeryturę w wieku 60 lat. - Nie mówimy kobietom: idź na emeryturę, bo wczoraj skończyłaś 60 lat i nabrałaś uprawnień emerytalnych. My mówimy: decyduj sama, ty wiesz najlepiej, co dla ciebie jest dobre. Czy chcesz popracować jeszcze, czy decydujesz się przejść na emeryturę - wskazała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Elżbieta Rafalska (minister rodziny, pracy i polityki społecznej, PiS)
Data emisji:
8.03.2017
Godzina emisji: 8.14

kk/ei

Czytaj także

Dzień Kobiet: równouprawnienie korzystne dla gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 08:17
Według Europejskiego Instytutu ds. Równości Kobiet i Mężczyzn (EIGE) większe równouprawnienie płci zaowocuje m.in. przyspieszeniem rozwoju gospodarczego Unii Europejskiej i stworzeniem ponad 10 mln nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych 30 lat.
rozwiń zwiń