Małgorzata Sadurska: prezydent popiera kierunek zmian w KRS

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 09:07
- Prezydent Andrzej Duda uważa, że Krajowa Rada Sądownictwa wymaga głębokiej reformy - mówiła w "Salonie politycznym Trójki" szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska.
Audio
  • Małgorzata Sadurska o reformie sądownictwa (Salon polityczny Trójki)

Dziś w całym kraju o godzinie 12 sędziowie na 30-40 minut mają odwiesić togi. W ten sposób chcą wyrazić sprzeciw wobec procedowanej w Sejmie reformy sądownictwa.

Małgorzata Sadurska tłumaczyła, że to ukrywany protest, nazywany zebraniem, dlatego że sędziowie nie mają w tym momencie prawa do strajku. Jak mówiła gość Trójki, sędziowie powinni zająć się tym, do czego zostali powołani.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Szefowa Kancelarii Prezydenta podkreśliła, że Andrzej Duda popiera kierunek zmian w KRS. Przyznała jednak, że prezydent ma pewne zastrzeżenia co do projektu autorstwa szefa resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

- Są wątpliwości do jednego z elementów. Chodzi o propozycję wygaszania mandatów członków obecnej KRS. Prezydent rozmawiał w tej sprawie z ministrem sprawiedliwości - wyjaśniła Małgorzata Sadurska.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Małgorzata Sadurska (szefowa Kancelarii Prezydenta)
Data emisji: 20.04.2017
Godzina emisji: 8.13

mr/fbi

Czytaj także

Marek Magierowski: prezydent ma wątpliwości dotyczące projektu o KRS

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2017 13:26
"Prezydent ma Prezydent Andrzej Duda ma wątpliwości ws. projektu o Krajowej Radzie Sądownictwa, dotyczą one głównie wygaszenia mandatów członków KRS - mówił szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski. Według niego, prezydent zwracał na to kilka razy uwagę ministrowi sprawiedliwości.wątpliwości dotyczące projektu o KRS"
rozwiń zwiń