Grzegorz Schetyna: Antoni Macierewicz powinien odejść jak najszybciej

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 08:56
Platforma Obywatelska złoży w piątek do marszałka Sejmu wniosek o wotum nieufności wobec ministra Antoniego Macierewicza. – To on jest odpowiedzialny za skandal z Wacławem Berczyńskim i podkomisją smoleńską – mówi  w audycji "Salon polityczny Trójki" Grzegorz Schetyna, szef PO.
Audio
  • Czy szef MON powinien ustąpić ze stanowiska? (Salon polityczny Trójki)

Zdaniem Grzegorza Schetyny, powołana przez szefa MON podkomisja smoleńska kompromituje nie tylko siebie, ale także instytucję państwa, a przy tym jest grupą ludzi opłacaną z budżetu. Lider Platformy Obywatelskiej krytykuje Antoniego Macierewicza za to, że zatrudnił Wacława Berczyńskiego.


czytaj więcej
berczyński 1200 pap.jpg
Przewodniczący podkomisji smoleńskiej podał się do dymisji

W czwartek Berczyński podał się do dymisji i przestał być szefem podkomisji smoleńskiej, choć pozostał jej członkiem. W opublikowanym w ubiegły piątek wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" Berczyński stwierdził: "to ja wykończyłem caracale”.

Platforma Obywatelska uznała, że jest to przyznanie się do działań nielegalnych i do tego, że powodem rezygnacji z zakupu caracali nie były - podawane oficjalnie - kwestie offsetowe.

Według Grzegorza Schetyny, dlatego ta sprawa nie kończy się przyjęciem dymisji i musi być wyjaśniona. – Koincydencja zdarzeń i związek przyczynowo-skutkowy wysuwa bardzo poważne oskarżenie wobec Berczyńskiego i jego zaangażowania w przetarg – mówi gość Trójki.

Grzegorz Schetyna Koincydencja zdarzeń i związek przyczynowo-skutkowy wysuwa bardzo poważne oskarżenie wobec Berczyńskiego i jego zaangażowania w przetarg

Szef PO sądzi, że wyjaśnieniem sprawy powinny zająć się służby specjalne i prokuratura, a śledztwo musi być wszczęte natychmiast, i to z urzędu. - Tu państwo musi reagować, bo chodzi o wielki przetarg na 13,5 miliarda złotych – wyjaśnia polityk.

W audycji rozmawiano także o referendum ws. zmian w szkolnictwie, przyszłości politycznej Donalda Tuska i zmianach w polskiej dyplomacji.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Grzegorz Schetyna (Szef Platformy Obywatelskiej)
Data emisji: 21.04.2017
Godzina emisji: 8.13

zi/bk

Czytaj także

Przewodniczący podkomisji smoleńskiej Wacław Berczyński podał się do dymisji

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 21:42
Przewodniczący podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej Wacław Berczyński przesłał do Ministerstwa Obrony Narodowej pismo, w którym złożył rezygnację z funkcji. Szef MON Antoni Macierewicz przyjął dymisję.
rozwiń zwiń