Donald Tusk ponownie wezwany na przesłuchanie. "To spektakl polityczny"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 08:47
- Wzywanie Donalda Tuska do prokuratury zaczyna przybierać kształt szykan - mówił w "Salonie politycznym Trójki" poseł Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.
Audio
  • Rafał Trzaskowski o Donaldzie Tusku (Salon polityczny Trójki)

Prokuratorzy z zespołu wyjaśniającego katastrofę smoleńską wezwali Donalda Tuska na przesłuchanie w jednym ze śledztw. Były premier ma zeznawać na początku lipca.

Rafał Trzaskowski uważa, że tego typu czynności można prowadzić w Brukseli, za pośrednictwem polskiego konsulatu. Gość Trójki ma obawy, że Donald Tusk będzie teraz bez przerwy wzywany do Warszawy i to pomysł PiS na dezawuowanie szefa Rady Europejskiej.

- W tym całym działaniu chodzi o polityczną próbę stygmatyzowania Donalda Tuska. To obróci się przeciwko PiS. Nasi partnerzy w Unii Europejskiej już patrzą na nasz rząd jako kompletnie niepoważny - podkreślił polityk.

Poseł PO dodał, że prokuratura jest obecnie w dużej mierze upolityczniona i po prostu szuka się haków na byłego premiera, a obecnie najwyższego urzędnika UE.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Rafał Trzaskowski (poseł Platformy Obywatelskiej)
Data emisji: 16.05.2017
Godzina emisji: 8.13

mr/fbi

Czytaj także

Donald Tusk wezwany na przesłuchanie ws. Smoleńska

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 19:58
Prokuratorzy z zespołu wyjaśniającego katastrofę smoleńską wezwali byłego premiera Donalda Tuska na przesłuchanie w jednym ze śledztw. Były premier ma zeznawać na początku lipca.
rozwiń zwiń