"Tu nie liczą się kompetencje". Stanisław Tyszka o Małgorzacie Sadurskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 09:02
- Krytycznie oceniam sposób, w jaki Małgorzata Sadurska kierowała Kancelarią Prezydenta - mówił w "Salonie politycznym Trójki" Stanisław Tyszka (Kukiz'15).
Audio
  • Stanisław Tyszka o Małgorzacie Sadurskiej (Salon polityczny Trójki)
Audio
  • Stanisław Tyszka o Małgorzacie Sadurskiej (Salon polityczny Trójki)

Małgorzata Sadurska złożyła rezygnację z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta, rezygnacja została przyjęta - powiedział w czwartek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Z nieoficjalnych informacji wynika, że może ona zostać wiceprezesem PZU.

Stanisław Tyszka tłumaczył, że widzi bardzo prostą analogię między Bartłomiejem Misiewiczem a Małgorzatą Sadurską. Jak mówił, w obu przypadkach nie liczą się kompetencje, a wierność partii.

- Do tej sprawy odniósł się marszałek Senatu z PiS, który powiedział, że najważniejszą kompetencją już byłej pani minister jest lojalność. Czy to najważniejsza umiejętność przy zarządzaniu olbrzymią spółką ubezpieczeniową? - pytał gość Trójki.

Wicemarszałek Sejmu podkreślił, że Małgorzata Sadurska nie miała doświadczenia w biznesie, szczególnie w ubezpieczeniach.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której poruszono również kwestie związane z planowanym referendum konstytucyjnym oraz ustawą o KRS.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Stanisław Tyszka (wicemarszałek Sejmu, Kukiz'15)
Data emisji: 8.06.2017
Godzina emisji: 8.14

mr/mk

Czytaj także

Zmiana w Kancelarii Prezydenta: kto zastąpi Małgorzatę Sadurską? "Jest naturalnym kandydatem"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 10:57
Małgorzata Sadurska złożyła rezygnację z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta, rezygnacja została przyjęta - poinformował w czwartek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Sadurska przestanie pełnić funkcję w KPRP od poniedziałku 12 czerwca.
rozwiń zwiń