Patryk Jaki: w sprawie uchodźców jestem zwolennikiem polityki twardej tamy

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 08:50
- Dziś wystarczy zdrowy rozsądek, aby ocenić to, co się dzieje - mówił w "Salonie politycznym Trójki" Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.
Audio
  • Patryk Jaki o sprawie uchodźców (Salon polityczny Trójki)

Patryk Jaki tłumaczył, że wszystkie zamachy w Europie w ciągu ostatnich lat były przeprowadzane przez wyznawców islamu, a znaczna część z tych osób podawała się za uchodźców. Jak mówił, trzeba zrozumieć, że otwarcie na uchodźców to całkowicie co innego niż zdroworozsądkowa polityka.

- Polska jest otwarta na uchodźców z Ukrainy dlatego, że ci ludzie się tutaj asymilują, szanują prawa naszego państwa, chcą pracować. Z wyznawcami islamu jest dokładnie na odwrót. Tworzą własne dzielnice, nie chcą dostosować się do prawa panującego w danym państwie - podkreślił wiceminister sprawiedliwości.

Gość Trójki dodał, że moralny obowiązek pomagania ludziom w Afryce mają te państwa, które tworzyły tam sobie kolonie. - To nie była Polska - zaznaczył polityk.

Patryk Jaki mówił również o sprawie reprywatyzacji w Warszawie. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Patryk Jaki (wiceminister sprawiedliwości, przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie)
Data emisji: 19.06.2017
Godzina emisji: 8.13

mr/ei

Czytaj także

Krzysztof Łapiński: problem uchodźców nie leży w Warszawie, tylko w Syrii

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 09:31
- Każdy trzeźwo myślący polityk wie, że decyzją Komisji Europejskiej nie rozwiąże się problemu uchodźców - powiedział na antenie Trójki Krzysztof Łapiński, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń