Marcin Horała: akceptujemy pomysł prezydenta ws. 3/5 głosów przy wyborze sędziów w KRS

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 10:06
– Nasza wątpliwość przy tym przepisie wynikała z tego, że musi być jakaś furtka, co zrobić, kiedy takiej większości się w kilku próbach nie uda uzyskać, żeby nie doszło do paraliżu machiny państwa – mówił w "Salonie politycznym Trójki" poseł PiS Marcin Horała.
Audio
  • Marcin Horała: akceptujemy pomysł prezydenta ws. 3/5 głosów przy wyborze sędziów w KRS (Salon polityczny Trójki)

W radiowej Trójce Marcin Horała powiedział, że z przecieków wynika, że w takiej sytuacji decyzję mógłby podjąć prezydent lub Senat np. zwykłą większością na wniosek prezydenta. – Jeżeli taki bezpiecznik będzie, to wydaje się to sensownym rozwiązaniem – dodał.

Marcin Horała mówił też o Sądzie Najwyższym i przekonywał, że ważne jest, by odbyła się tam "wymiana w wymiarze personalnym".  Bycie prezesem Sądu Najwyższego jest funkcją administracyjną. Pierwszy Prezes SN to sędzia, a sędziów można przenieść w stan spoczynku – zaznaczył.

Gość "Salonu politycznego Trójki" odniósł się też do korzystnych dla PiS i prezydenta wyników sondaży. Przekonywał, na ich podstawie, że opozycja nie stanowi obecnie zagrożenia dla rządu i że największym przeciwnikiem PiS może być samo PiS, jeśliby doszło do wewnętrznych sporów czy afer.

Jak poseł oceniał kampanię billboardową dotyczącą reformy sądownictwa? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Marcin Horała (poseł PiS)
Data emisji: 13.09.2017
Godzina emisji: 8.13

pp/mk

Zobacz także