Paweł Kukiz: jeśli prezydent będzie twardo stał przy postulatach większości kwalifikowanej oraz instytucji ławników, ja będę stał za nim murem

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 09:14
- Zwrócę się do prezydenta Andrzeja Dudy o dopracowanie projektów ustaw o sędziach pokoju. Powinniśmy mieć obywatelską kontrolę nad sądami – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Paweł Kukiz.
Audio
  • Paweł Kukiz o reformie sądownictwa i instytucji sędziego pokoju (Salon polityczny Trójki)

Lider Kukiz'15 odniósł się do zapowiadanego na dziś złożenia przez PiS poprawek do ustaw o KRS i SN. W radiowej Trójce ocenił, że obecna reforma wymiaru sprawiedliwości jest jedynie "czystką personalną".

– Jak najbardziej uważam, że sitwy sądownicze należy rozbić, ale tak naprawdę w interesie obywatela jest taka zmiana w wymiarze sprawiedliwości, by usprawnić funkcjonowanie sądu, by te pieniądze, które są przeznaczane na wymiar sprawiedliwości, szły na usprawnienie sądownictwa – powiedział Paweł Kukiz.

Jego zdaniem, aby do tego doszło, potrzebne jest wprowadzenie instytucji sędziów pokoju.

Paweł Kukiz poinformował, że jego ugrupowanie przygotowało już szkic takiej zmiany.  Zwrócę się do prezydenta o dopracowanie projektów ustaw o sędziach pokoju. Powinniśmy mieć obywatelską kontrolę nad sądami – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Kukiz
Data emisji: 10.10.2017
Godzina emisji: 8.14

pp/mk 

Zobacz więcej na temat: POLSKA sąd Andrzej Duda