X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Jan Żaryn o expose Mateusza Morawieckiego: daleko idąca obietnica wiążąca się ze skokiem cywilizacyjnym

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 09:10
– Przez ostatnie 250 lat byliśmy, nie z własnej winy, stale gdzieś na zapleczu dziejących się przemian modernizacyjnych – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" historyk, senator PiS.
Audio
  • Prof. Jan Żaryn nie jest zdziwiony, że w expose znalazło się tyle historycznych odniesień (Salon polityczny Trójki)

Prof. Jan Żaryn podkreślał w radiowej Trójce, że bardzo podobały mu się historyczne nawiązania w expose premiera Mateusza Morawieckiego. Zwracał uwagę, że Polska nie miała – poza dwudziestoleciem międzywojennym – wolnego, suwerennego państwa, którego "przywódcy byliby zainteresowani zabezpieczeniem nas w dziele modernizacyjnym".


morawiecki4 1200.jpg
Sejm udzielił wotum zaufania rządowi premiera Mateusza Morawieckiego

– To dzieło modernizacji odbywa się od XIX do XXI wieku. Tak się akurat cywilizacyjnie składa, że największe skokowe przemiany odbyły się w tych ostatnich 250 latach. Wtedy albo nie mieliśmy państwa albo było ono skażone brakiem suwerenności – oceniał historyk.

– Premier Mateusz Morawiecki w swoim przemówieniu, po raz pierwszy, jako polski premier, w sposób jasny i jednoznaczny powiedział, że Polacy mają być Francuzami, Włochami, Brytyjczykami, nas na to stać. To znaczy, że możemy być narodem na tym samym stopniu modernizacji, funkcjonującym w świecie zewnętrznym – oceniał gość radiowej Trójki.

Co to oznacza w praktyce? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której historyk i senator mówił również o Solidarności Walczącej i roli, jakiej w niej odgrywali Kornel i Mateusz Morawieccy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: prof. Jan Żaryn (historyk, senator PiS)
Data emisji: 13.12.2017
Godzina emisji: 8.14

pp/mk

Czytaj także

Historyk: stan wojenny uczy, że własne państwo to dar

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 13:31
Ci, którzy się nie poddali reżimowi, mają komfort psychiczny i moralny. Ci drudzy nie zamierzają się być może zmierzyć ze słabością, życiorysem, ale są do odzyskania - stwierdził Jan Żaryn, senator PiS. Jak zaznaczył, nie chodzi mu o sędziów, prokuratorów, osoby, które w zakładach pracy niszczyły ludzi za sympatie do "Solidarności".
rozwiń zwiń