Sławomir Neumann: prawdziwym sondażem będą najbliższe wybory samorządowe

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 09:02
– Nie spodziewałbym się trwałego wzrostu poparcia dla PiS tylko dlatego, że Mateusz Morawiecki został premierem – mówił w "Salonie politycznym Trójki" przewodniczący klubu PO Sławomir Neumann.
Audio
  • Sławomir Neumann o sondażach i rekonstrukcji rządu (Salon polityczny Trójki)

Sławomir Neumann uważa, że nie da się wmówić Polakom, że to "nowa jakość" w polityce. Jak stwierdził, Mateusz Morawiecki to wicepremier, który od dwóch lat był w rządzie i za wszystko bierze odpowiedzialność - za rzeczy dobre i złe.

– Dopiero gdy skończy się ta maskarada zwana rekonstrukcją, będziemy mieli rząd, który będzie podejmował decyzje. Dziś mamy paraliż w wielu ministerstwach, bo niektórzy ministrowie od dwóch miesięcy siedzą na walizkach i czekają na wymianę – podkreślił gość Trójki.

Polityk dodał, że nie można patrzeć tylko na to, co dzieje się tu i teraz. – Opozycja musi jak najlepiej przygotować się do wyborów samorządowych, zbudować szerokie listy zjednoczonej opozycji, przekonać Polaków do pójścia do tych wyborów i wygrać je dobrą ofertą programową – zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Sławomir Neumann (przewodniczący klubu PO)
Data emisji: 14.12.2017
Godzina emisji: 8.14

mr/mk

Zobacz także

Czytaj także

Jarosław Sellin: Mateusz Morawiecki chce poznać zadania poszczególnych resortów z pozycji premiera

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 09:52
– Mówiliśmy od samego początku, że po 2 latach rządu dokonamy przeglądu tego, co udało się osiągnąć, i tego, jakie są najważniejsze zadania na kolejne 2 lata. Do tego dopasowujemy nowy skład personalny – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Jarosław Sellin. 
rozwiń zwiń