Joachim Brudziński: Władysław Frasyniuk urządził szopkę

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 09:19
– Chciałbym podziękować funkcjonariuszom policji, że mimo histerii wyrażanej w niektórych mediach, wykonują porządnie i rzetelnie swoją pracę – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" szef MSWiA.
Audio
  • Joachim Brudziński: Władysław Frasyniuk urządził szopkę (Salon polityczny Trójki)

Policja zatrzymała Władysława Frasyniuka w środę rano we Wrocławiu; prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie przesłuchał go i postawił mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów na służbie, po czym ten jeden z najbardziej znanych opozycjonistów z czasów PRL został zwolniony do domu.


suski1200.jpg
Marek Suski: być może Władysław Frasyniuk broni demokracji, ale jednocześnie łamie prawa, jakie w demokracji obowiązują

Joachim Brudziński powiedział w radiowej Trójce, że zdumiewa go dyskusja o zatrzymaniu Władysława Frasyniuka, który "dwukrotnie demonstracyjnie odmówił stawienia się w prokuraturze".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

– My, wszyscy parlamentarzyści obozu rządowego, zostaliśmy wezwani i przesłuchani przez prokuraturę na okoliczność głosowania w Sali Kolumnowej. Czy komuś z nas przyszło do głowy urządzać takie szopki jak Władysławowi Frasyniukowi? Ile razy Zbigniew Ziobro, jako były minister sprawiedliwości i prokurator generalny, był wzywany przez prokuraturę za rządów PO? 60 razy – powiedział Joachim Brudziński.

Szef MSWiA mówił również m.in, o podwyżkach dla funkcjonariuszy służb mundurowych.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Joachim Brudziński (szef MSWiA)
Data emisji: 15.02.2018
Godzina emisji: 8.14

pp/mk

Czytaj także

Władysław Frasyniuk został przesłuchany i zwolniony. "Odmówił składania zeznań"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 12:30
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński poinformował, że zatrzymany rano Władysław Frasyniuk został zwolniony. Odmówił składania zeznań. Wcześniej dwukrotnie nie stawił się w warszawskiej prokuraturze - 12 stycznia i 1 lutego. - Mamy do czynienia z państwem bezprawia - powiedział Frasyniuk, komentując swoje zatrzymanie przez policję.
rozwiń zwiń