Marek Suski: po etapie zmniejszania liczby wiceministrów, nastąpi kolejny, czyli ograniczanie wielkości gabinetów politycznych przy ministerstwach

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 09:33
– Część odwołanych osób będzie zaangażowana w inne zadania. Wiele z nich będzie mogło zaangażować się bardziej w pracę w parlamencie – wyjaśniał w "Salonie politycznym Trójki" szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. 
Audio
  • Marek Suski: mniejszy rząd będzie pracował skuteczniej (Salon polityczny Trójki)

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki poinformował o odejściu z rządu kolejnych wiceministrów – stanowiska opuści 17 dotychczasowych wiceszefów resortów. Szef rządu podkreślił, że kontynuuje wewnętrzne reformy tak, aby rząd był bardziej urzędniczy, a nie polityczny. Dodał, że zmiany mają usprawnić pracę gabinetu i nie mają charakteru politycznego.

Marek Suski powiedział w radiowej Trójce, że redukcja w ministerstwach, polegająca na zmniejszeniu liczby wiceministrów, nie jest – jak przekonuje opozycja – fikcyjna. – Redukcja dotyczyć będzie jeszcze kilku resortów, w których ta jeszcze nie nastąpiła – zapowiedział. Szef gabinetu politycznego premiera podkreślił, że niektóre zmiany personalne wymagają czasu.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Gość "Salonu politycznego Trójki" powiedział również, że gabinety polityczne są potrzebne i podkreślał, że już w projekcie z 2012 roku była mowa o likwidacji gabinetów politycznych w samorządach, a nie w ministerstwach. – Nie były to propozycje likwidacji wszystkiego – dodał. Zaznaczył, że ograniczenie wielkości gabinetów politycznych przy ministerstwach ma nastąpić w "następnym etapie".

Marek Suski ocenił, że widzi "pewną niekonsekwencję" w zapowiedzi premiera dotyczącej braku przyznawania nagród. – Powszechnie uważa się, że gdy ktoś awansuje na ministra, to wiąże się to z większym uposażeniem. W rzeczywistości jest odwrotnie – dodał.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Marek Suski (szef gabinetu politycznego premiera)
Data emisji: 13.03.2018
Godzina emisji: 8.14

pp/ml

Czytaj także

Premier odwołał kilkunastu wiceministrów. Mateusz Morawiecki: chcemy usprawnić pracę rządu"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 16:05
Premier Mateusz Morawiecki poinformował o przyjęciu dymisji 17 wiceministrów. Podziękował im za pracę na rzecz Rzeczypospolitej, profesjonalizm i zaangażowanie. Podkreślił, że kontynuuje wewnętrzne reformy tak, aby rząd był bardziej urzędniczy, a nie polityczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin: będę walczył o gabinety polityczne jak lew

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 08:25
- Będę walczył o gabinety polityczne jak lew, bo ich zniesienie jest ograniczeniem skuteczności działania państwa - zapowiedział we wtorek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. 
rozwiń zwiń