X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Suski: po etapie zmniejszania liczby wiceministrów, nastąpi kolejny, czyli ograniczanie wielkości gabinetów politycznych przy ministerstwach

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 09:33
– Część odwołanych osób będzie zaangażowana w inne zadania. Wiele z nich będzie mogło zaangażować się bardziej w pracę w parlamencie – wyjaśniał w "Salonie politycznym Trójki" szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. 
Audio
  • Marek Suski: mniejszy rząd będzie pracował skuteczniej (Salon polityczny Trójki)

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki poinformował o odejściu z rządu kolejnych wiceministrów – stanowiska opuści 17 dotychczasowych wiceszefów resortów. Szef rządu podkreślił, że kontynuuje wewnętrzne reformy tak, aby rząd był bardziej urzędniczy, a nie polityczny. Dodał, że zmiany mają usprawnić pracę gabinetu i nie mają charakteru politycznego.

Marek Suski powiedział w radiowej Trójce, że redukcja w ministerstwach, polegająca na zmniejszeniu liczby wiceministrów, nie jest – jak przekonuje opozycja – fikcyjna. – Redukcja dotyczyć będzie jeszcze kilku resortów, w których ta jeszcze nie nastąpiła – zapowiedział. Szef gabinetu politycznego premiera podkreślił, że niektóre zmiany personalne wymagają czasu.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Gość "Salonu politycznego Trójki" powiedział również, że gabinety polityczne są potrzebne i podkreślał, że już w projekcie z 2012 roku była mowa o likwidacji gabinetów politycznych w samorządach, a nie w ministerstwach. – Nie były to propozycje likwidacji wszystkiego – dodał. Zaznaczył, że ograniczenie wielkości gabinetów politycznych przy ministerstwach ma nastąpić w "następnym etapie".

Marek Suski ocenił, że widzi "pewną niekonsekwencję" w zapowiedzi premiera dotyczącej braku przyznawania nagród. – Powszechnie uważa się, że gdy ktoś awansuje na ministra, to wiąże się to z większym uposażeniem. W rzeczywistości jest odwrotnie – dodał.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Marek Suski (szef gabinetu politycznego premiera)
Data emisji: 13.03.2018
Godzina emisji: 8.14

pp/ml

Czytaj także

Premier odwołał kilkunastu wiceministrów. Mateusz Morawiecki: chcemy usprawnić pracę rządu"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 16:05
Premier Mateusz Morawiecki poinformował o przyjęciu dymisji 17 wiceministrów. Podziękował im za pracę na rzecz Rzeczypospolitej, profesjonalizm i zaangażowanie. Podkreślił, że kontynuuje wewnętrzne reformy tak, aby rząd był bardziej urzędniczy, a nie polityczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin: będę walczył o gabinety polityczne jak lew

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 08:25
- Będę walczył o gabinety polityczne jak lew, bo ich zniesienie jest ograniczeniem skuteczności działania państwa - zapowiedział we wtorek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. 
rozwiń zwiń